Edukacja

Warto dbać o zdrowie!

Opublikowano: Maj 14, 2018 o 7:23 am   /   przez   /   komentarze (0)

Tegoroczne Dni Zdrowia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks prof Józefa Tischnera trwały aż 2 dni. W pierwszym – 24 kwietnia – uczniowie oraz gimnazjaliści, którzy przybyli na dzień otwarty, zapoznali się z treścią plakatów o zdrowym odżywianiu wykonanych przez klasę II TŻG.

Młodzież miała możliwość degustacji produktów pochodzących z gospodarstw ekologicznych oraz poznania zasad właściwego stylu życia także w oparciu o materiały edukacyjne, którymi wsparli Państwowa Inspekcja Sanitarna z Nowego Sącza oraz Instytut Żywności i Żywienia z Warszawy.

W czwartek, 26 kwietnia odbył się wewnątrzszkolny Konkurs Wiedzy Teoretycznej o Zdrowym Żywieniu z okazji  Światowego Dnia Zdrowia. W tym roku przyświecało im hasło: „Zdrowie dla wszystkich”, zgodnie z którym każdy człowiek powinien mieć możliwość zachowania jak najlepszej kondycji fizycznej i zdrowotnej. Pytania konkursowe były ściśle związane z tematyką prozdrowotną, promującą zdrowy tryb życia. Organizatorami konkursu były: Beata Łęczycka, Dorota Kulig-Marcisz, Małgorzata Zięba.

Wyniki konkursu:

Bezkonkurencyjne okazały się uczennice Technikum żywienia i usług gastronomicznych, które osiągnęły najlepsze wyniki:

I miejsce Agata Olszowska klasa   III

II miejsce Aleksandra Kozik klasa III

III miejsce Magdalena Dorula klasa II

Gratulujemy!!

arch ZSP

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a