Edukacja

Wiedzą wszystko o krajach anglojęzycznych

Opublikowano: 4 czerwca, 2019 o 7:35 am   /   przez   /   komentarze (0)

W Zespole Szkół w Gródku nad Dunajcem odbył się IX Międzygminny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych dla uczniów szkół podstawowych z czterech gmin: Gródek nad Dunajcem, Korzenna, Łososina Dolna oraz Chełmiec. Przystąpiło do niego 31 uczniów.

Honorowy patronat nad konkursem objęli: starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski oraz wójt gminy Gródek nad Dunajcem – Józef Tobiasz.

Głównym celem konkursu było poszerzanie wiedzy o krajach anglojęzycznych. Uczniowie musieli napisać test, który zawierał pytania z zakresu: kultura, geografia, historia i tradycje Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, Stanów Zjednoczonych oraz Kanady. Przed testem odbył się konkurs na najciekawszą pracę o krajach anglojęzycznych. Prace zostały wykonane przez uczniów Szkoły Podstawowej w Gródku nad Dunajcem. Opiekunowie wraz z uczniami poproszeni zostali o wybranie trzech prac spośród 13 i ocenienie ich. Najwyżej oceniona została praca wykonana przez uczniów klasy VI: Nikola Gawlak, Julia Tabaszewska, Julia Sarota, Katarzyna Górowska, Zuzanna Nędza.

Uczniowie pisali test w dwóch kategoriach: kategoria I dla uczniów klas IV-VI oraz kategoria II dla uczniów klas VII-VIII i III gimnazjum. W kategorii I: I miejsce zdobyła Aleksandra Oleksyk ze Szkoły Podstawowej w Wojnarowej, II miejsce – Mikołaj Tobiasz z Gródka nad Dunajcem, III – Justyna Dumana z Rożnowa.

W kategorii II: I miejsce – Igor Serek z Przydonicy, II – zajęła Hanna Bodziony z Podola Górowej, III –  otrzymała Justyna Szołdra z Janczowej.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody.

Organizatorami konkursu byli: dyrektor Zespołu Szkół w Gródku nad Dunajcem – Zofia Wolak oraz nauczycielki języka angielskiego – Wioleta Frączek i Agnieszka Lelito.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a