Edukacja, Z ostatniej chwili

Wiedzą jak zapobiegać pożarom. Popowice i Przysietnica na podium!

Opublikowano: 24 marca, 2017 o 7:07 am   /   przez   /   komentarze (0)

60 uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych wzięło udział w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu wręczył zwycięzcom Franciszek Kantor – członek Zarządu Powiatu.

Uczestnicy turnieju zostali wyłonieni w eliminacjach gminnych. Na etapie powiatowym, który odbył się w siedzibie Komendy Miejskiej PSP w Nowym Sączu, najpierw rozwiązywali test pisemny. Następnie uczniowie, którzy zdobyli najwięcej punktów, przechodzili do etapu, w którym odpowiadali na pytanie komisji.

Wśród uczniów szkół podstawowych najlepsza okazała się Aleksandra Romuzga, reprezentująca Witowice Dolne. Dwa kolejne miejsca przypadły w udziale Urszuli Kubisz z Korzennej i Dawidowi Bobrowi z Popowic. W kategorii gimnazjów pierwsze miejsce zdobyła Aleksandra Ogorzały, reprezentująca Przysietnicę. Drugą nagrodę odebrała Natalia Gołąb z Podegrodzia, a trzecia powędrowała do Natalii Smoły z Siołkowej. Wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych najwięcej punktów wywalczył Dawid Widlak z II LO w Nowym Sączu. Dwa kolejne miejsca zdobyli Patryk Studziński z II LO w Nowym Sączu oraz Ewa Matuła z LO w Grybowie.

Osoby, które zdobyły pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego turnieju, który odbędzie się w połowie kwietnia w Wieliczce.

Gratuluję wszystkim uczestnikom turnieju – mówił do młodzieży Franciszek Kantor. – Jesteście nadzieją dla strażaków, gdyż pewnie wielu z was w przyszłości wstąpi w szeregi państwowej, bądź ochotniczej straży pożarnej. Wiedza, którą przyswoiliście, przygotowując się do tych eliminacji, z pewnością wam się przyda.

(szel)

Fot. Paweł Szeliga

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a