Edukacja

Wkrótce 17 edycja Małopolskiej Nocy Naukowców w Wyższej Szkole Biznesu – National Louis University w Nowym Sączu

Opublikowano: 15 września, 2023 o 6:04 am   /   przez   /   komentarze (0)

W Małopolsce już niedługo odbędzie się 17 edycja Małopolskiej Nocy Naukowców, która jest częścią European Researcher’s Night, czyli Europejskiej Nocy Naukowców.

To wydarzenie o ogromnej skali, organizowane jest w 8 miastach Małopolski, w tym w Nowym Sączu, we współpracy z Wyższą Szkołą Biznesu – National Louis University.

29 września 2023, Główny Budynek WSB-NLU w Nowym Sączu
Wydarzenie odbędzie się w piątek 29 września 2023 roku w głównym budynku Wyższej Szkoły Biznesu – National Louis University w Nowym Sączu przy ulicy Zielonej 27. Wszystkich zainteresowanych już teraz zachęcamy do zarezerwowania tego terminu bo będzie się działo !
W programie Małopolskiej Nocy Naukowców znajdziemy wiele atrakcji, między innymi:

W strefie Optyka i światło:
· Eksperymenty z soczewkami, kolimatorami, pryzmatami oraz manipulacją światłem, pozwalające na zgłębienie zachowania światła i zastosowanie różnych elementów optycznych
W strefie Elektrotechnika i elektryczność:
· Eksperymenty z elektromagnetyzmem, plazmą, modułami Peltiera, żarówkami, opornikami oraz transformatorami, które pozwalają zgłębiać zjawiska elektryczne i magnetyczne.
W strefie Chemia i reakcje chemiczne:
· Eksperymenty prezentujące efektowne i interesujące zjawiska chemiczne, takie jak reakcja kolorowej chmury, symulacja ognia w dłoni czy tworzenie kryształów barwnych.
W strefie Fizyka i ciekły azot:
· Badanie właściwości ciekłego azotu, eksperymenty z rozprężaniem, tworzenie lodolomów i inne efekty wizualne związane z niskimi temperaturami.
W strefie Tworzenie gier:
· Omówienie etapów tworzenia gier, rozmieszczenie zadań w przemyśle gamedev oraz wprowadzenie do popularnych silników gier, takich jak Unreal Engine czy Unity.
W strefie Monochromatyczne światło:
· Eksperymenty z rozszczepianiem światła na kolory przy użyciu soczewek i pryzmatów oraz badanie właściwości monochromatycznego światła.
W strefie Ciecz nienewtonowska:
· Zabawa cieczą nienewtonowską, eksperymenty z biegiem po cieczy, uderzeniem w ciecz i tworzeniem struktur z niej.
W strefie Eksplozje ciekłego azotu:
· Spektakularne eksperymenty z eksplozjami ciekłego azotu, takie jak rozprężanie, eksplodujące bańki i inne efekty wizualne.
W strefie Gaz helowy:
· Eksperymenty z gazem helowym, zmianą tonu głosu pod wpływem helu oraz zapaleniem helowego balonika.
W strefie Laboratorium laserów i dymu:
· Eksperymenty z laserami, lustrami, dymem i przesyłaniem sygnałów przy użyciu wiązek światła.
W strefie Telekomunikacja i historia telefonii:
· Sala poświęcona historii telefonii i ewolucji technologii telekomunikacyjnych.
W strefie Świat Guglielmiego Marconiego i Nikola Tesli:
· Uczestnicy poznają historię i osiągnięcia wynalazców Guglielmo Marconiego i Nikoli Tesli w dziedzinie komunikacji bezprzewodowej.

Brzmi całkiem ciekawie? Powinniście wiedzieć, że to tylko część atrakcji jakie są zaplanowane na Małopolską Noc Naukowców w WSB-NLU, ponadto w trakcie wydarzenia odbędą się 3 wykłady w głównej auli 010C, a równolegle odbędzie się wyjątkowe wydarzenie – Inauguracja Dziecięcego Uniwersytetu I-go Wieku.

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"