Edukacja

Wspaniałe ferie w Placówce Wsparcia Dziennego

Opublikowano: 26 lutego, 2015 o 2:24 pm   /   przez   /   komentarze (0)

Placówka Wsparcia Dziennego w Starym Sączu, jak co roku zorganizowała dla dzieci w czasie ferii zimowisko o charakterze rekreacyjno-wypoczynkowym oraz edukacyjnym. Dla uczestników przygotowano ciekawe zajęcia na miejscu i atrakcyjne wyjazdy. 

Z wypoczynku skorzystało łącznie czterdzieści dziewięć dzieci, zamieszkałych na terenie miasta i gminy Stary Sącz (dzieci dojeżdżały też z Przysietnicy, Barcic, Gabonia i Łazów Biegonickch).
Różnorodny i bogaty program zajęć nie tylko nie pozwalał dzieciom się nudzić, ale oferował bezpieczny i pełen wrażeń sposób spędzania czasu – informuje Jolanta Koszul, kierująca placówką.

W pierwszym tygodniu ferii dzieci w wieku 6-10 lat skorzystały m.in. z wyjazdu na basen, wyjścia do kina 6D na filmy „Amerykańska przygoda” i „Mali astronauci”, uczestniczyły też w projekcji filmu „Baranek Shaun”.

Dużym przeżyciem był dla nich występ w kinie „Sokół” w Starym Sączu, wraz z podopiecznymi Środowiskowego Domu Samopomocy w Cyganowicach oraz uczennicami szkoły w Barcicach.Wspólnie wykonali hymn Unii Europejskiej w „międzynarodowym języku” esperanto.

Świetną zabawę zapewnił młodszym dzieciom wyjazd do Bajkolandu. Tam, wśród kolorowych piłeczek, zjeżdżalni, tajemniczych przejść i dmuchanych zamków mogły wyszaleć się do woli, a szaleństwom nie było końca. Dla starszej grupy wiekowej (11-14 lat) organizatorzy zaplanowali poza wyjazdem na basen i wyjściem do kina rozrywkę w kręgielni „Atom” w Nowym Sączu.

Ciekawym doświadczeniem dla uczestników zimowiska był pobyt w LaserShot w Nowym Sączu (Laserowy Paintball), gdzie dzieci poprzez bezpieczną i zdrową rywalizację strzelecką uczyły się umiejętności współpracy w grupie.

Jeszcze raz propozycje przygotowane na ferie zimowe przez Placówkę Wsparcia Dziennego w Starym Sączu zadowoliły uczestników, a rodzice mogli być spokojni o swoje dzieci. Zabawy sprawiały wszystkim wiele radości i zaspokoiły naturalną potrzebę ruchu. Organizatorzy zimowiska dziękują za wsparcie finansowe z Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

 

UM Stary Sącz

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"