Edukacja, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Wzruszająca Wigilia w „Dwójce”. Tak się łączy pokolenia!

Opublikowano: 20 grudnia, 2019 o 7:37 am   /   przez   /   komentarze (0)

Spotkanie wigilijne w Szkole Podstawowej nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu w magiczny sposób przybliżyło nas do Świąt Bożego Narodzenia. Jasełka w wykonaniu najmłodszych uczniów z klasy 1b pod opieką pań Wandy Kowalczyk, Moniki Turek-Pelc, Małgorzaty Maśko i Marii Pasiut wprowadziły w świąteczny klimat. Gościnnie wystąpili członkowie kapeli „Ciupaga” i „Starosądeczanie”. Na skrzypcach towarzyszyli im uczniowie „Dwójki” Emilia Nalepa i Jan Długosz.

Dopracowany w każdym, najdrobniejszym szczególe montaż przepięknych kolęd, wierszy i zapierających dech w piersiach tańców ze światłem przygotowali – wraz z opiekunami – uczniowie klasy 1b. O efekty specjalne zadbał Ryszard Garwol. Scenografia również nie odbiegała poziomem od kunsztu młodych artystów. Utrzymaną w niebiańskich – biało-błękitnych barwach dekorację dopełniała gra świateł sprawiająca, że spowita w mroku hala gimnastyczna zamieniła się w magiczny teatr. Uczniowie opowiedzieli w wyjątkowy sposób znaną od wieków historię przyjścia na świat Zbawiciela.

Uroczystość swoją obecnością uświetnił wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Starego Sącza Sławomir Szczepaniak, dyrektor Międzyszkolnego Internatu Lucyna Dybiec, prezes Fundacji Rozwoju Sądecczyzny Anna Majda, przewodnicząca Rady Rodziców Anna Tokarczyk oraz emerytowani nauczyciele.

Wspólna Wigilia nie mogłaby obyć się bez tradycyjnego opłatka. Po wzajemnych życzeniach goście zasiedli do wigilijnego stołu. A tu królowały tradycyjne świąteczne potrawy. Był tradycyjny barszcz czerwony z uszkami, ryba i pyszne ciasta.

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"