Edukacja

Z biblioteką za pan brat!

Opublikowano: 4 marca, 2019 o 8:25 am   /   przez   /   komentarze (0)

Wiedzę można zdobywać z różnych źródeł. Ostatnio najmodniejszym i najczęściej wykorzystywanym z nich jest Internet. A przecież książki to również skarbnica wiedzy i to takiej, która się nie wyczerpie, gdy wyłączą prąd, „padnie bateria” lub komputer odmówi posłuszeństwa.

W środę 27 lutego „drugaki” z klasy 2B ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Juliusza Słowackiego wyruszyły do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Starym Sączu, aby nauczyć się poprzez zabawę i różne ćwiczenia wykorzystywać źródła informacji dostępne w formie książek: encyklopedii, słowników, albumów tematycznych itp. Po zapoznaniu się z różnymi rodzajami encyklopedii dzieci samodzielnie poszukiwały na bibliotecznych regałach określonych pozycji w różnorodnych działach, których nazwy  same sobie losowały. Potem pracowały w małych grupach poszukując w wybranych książkach popularno-naukowych odpowiedzi na różnorodne pytania z zakresu geografii i przyrody. W krótkim quizie odpowiadały na ciekawe pytania o zwierzęta świata i tu swoją rozległą wiedzą zaskoczyły nie tylko panie z biblioteki, ale nawet ich własną wychowawczynię, panią Bożenkę. Za swoją piękną pracę zostały uhonorowane „szóstkami” w dzienniku, a także małym słodkim „co-nieco” i pięknymi zakładkami do książek od pań z biblioteki. Mogły również wypożyczyć różnorodne książki z działów, z których korzystały przy wykonywaniu zadań.

Wizyta była bardzo sympatyczna, a z uczniowskich komentarzy „podsłuchanych” przez panie, wynikało, że lekcja w bibliotece bardzo się wszystkim podobała. Najlepszym było stwierdzenie jednego z uczniów: „Mam dzisiaj zapotrzebowanie na czytanie”.  I tego się trzymajmy!

Bardzo dziękujemy pracownikom biblioteki, a w szczególności pani Joli Chruślickiej za przygotowanie ciekawej lekcji.

B.B.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a