Edukacja

Z książką na walizkach…

Opublikowano: Czerwiec 8, 2015 o 10:57 pm   /   przez   /   komentarze (0)

Już po raz czwarty odbyły się Małopolskie spotkania pisarzy z młodymi czytelnikami. Z książką na walizkach organizowane przez Powiatowa i Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Starym Sączu wraz z Bibliotekami Publicznymi Powiatu Nowosądeckiego i Wydawnictwem Literatura z Łodzi.

Z książką na walizkach to impreza czytelnicza, mająca na celu popularyzację książki, czytelnictwa i bibliotek. W tym roku pod odbyła się pod hasłem Wojny dorosłych – historie dzieci upamiętniając 70 rocznicę zakończenia II Wojny Światowej.
W tegoroczną trasę z walizką pełną książek wyruszyli m.in. Beata Ostrowicka, Renata Piątkowska, Joanna Papuzińka, Andrzej Marek Grabowski, Małgorzata Strękowska-Zaremba.
W ciągu dwóch dni, pięciu twórców odwiedziło 18 bibliotek publicznych w powiecie nowosądeckim oraz przedszkola w Nowym Sączu i Starym Sączu.
W sobotę – 30 maja o godz. 13.00 wszyscy walizkowi goście spotkali się na Finale imprezy tak zwanym Pikniku Czytelniczym połączony z Dniem Rodziny w Kamionce Wielkiej, który odbędzie się na STADIONIE. Organizatorem Imprezy Piknikowej była Gminna Biblioteka
w Kamionce Wielkiej z Zespołem Szkół Podstawowo – Gimnazjalnych oraz Klubem Seniora.
Całą Imprezę otworzył korowód postaci bajkowych. Na uczestników pikniku oprócz spotkań z autorami czekało wiele atrakcji: występy dzieci, występy zespołu Promyczki i Ziarenka, kabaretowy występ Klubu Seniora, konkursy literackie, warsztaty plastyczne, quizy. To wielkie Święto Książki w Kamionce Wielkiej integrujące środowisko obfitowało w kiermasze, imprezy promujące wiedzę, literaturę i wartości artystyczne.
W namiocie autorskim na miłośników dobrej książki czekali walizkowi autorzy, wraz z książkami które będzie można było kupić w promocyjnej cenie i zdobyć unikalną pamiątkę z autografem prawdziwego twórcy.


fot. GBP w Kamionce Wielkiej

źródło: Biblioteka Stary Sącz

 

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a