Edukacja

Z pradziadowej kieszeni – sukces uczniów z Barcic

Opublikowano: 10 kwietnia, 2015 o 7:43 am   /   przez   /   komentarze (1)

31 marca 2015r. zostały ogłoszone wyniki XII Konkursu plastyczno-edukacyjnego „Skarby Małopolski” organizowanego przez Małopolski Instytut Kultury w Krakowie. Temat tegorocznej edycji brzmiał: „Park narodowy, czyli czyj? O interpretacji dziedzictwa przyrodniczego”.

Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół w Barcicach. Praca uczniowska „Z pradziadowej kieszeni…” Małgorzaty Choróbskiej, Aleksandry Citak, Edyty Halibart, Natalii Mirek, Joanny Pawlik, Pauliny Tudaj i Roksany Waligóry została wyróżniona w kategorii praca plastyczna grupowa. W kategorii projekt edukacyjny opiekunowie – Małgorzata Biel-Malinowska i Dorota Gurba zajęły II miejsce. W uzasadnieniu jury można przeczytać: „Za prosto i adekwatnie zrealizowany pomysł, za wolność wyboru uczniów…”

Tegoroczny projekt, to opowieść słojami pisana. To historia zanotowana w pomniku przyrody. To uczniowska próba spojrzenia z punktu widzenia nieruchomego drzewa i pokazania naszej historii jego oczami. Dąb, który teraz góruje nad nami, a kiedyś wzrastał z naszymi pradziadkami nie musi być jedynie niemym świadkiem.

Sami zobaczcie jego opowieść. Zapraszamy na wernisaż w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie, który zaplanowano na 15 maja 2015 r. Wystawie będzie towarzyszyć katalog cyfrowy, w którym oprócz prac plastycznych znajdą się również opisy nagrodzonych projektów.

(MBM)

Komentarze

Komentarze (1)

  • 15 maja, 2015 o 7:18 pm kopiis

    super , !

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"