Edukacja, Z ostatniej chwili

Z życzeniami noworocznymi do Turcji, Rumunii, Włoch i Albanii

Opublikowano: 28 stycznia, 2020 o 8:25 am   /   przez   /   komentarze (0)

Do Szkoły Podstawowej nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu docierają ostatnie koperty przepełnione kartkami noworocznymi wykonanymi przez uczniów z czterech szkół, z którymi Szkoła Podstawowa nr 2 w Starym Sączu współpracuje w ramach projektu Erasmus+ ABIS- Against Bullying for A Better Inclusion in Schools. Oficjalne otwarcie kopert wypełnionych po brzegi ręcznie robionymi karkami z życzeniami od partnerów projektu ABIS Erasmus+ z Włoch, Turcji i Rumunii odbywa się podczas ostatniego spotkania Szkolnego Klubu Erasmusa w starosądeckiej „Dwójce” z udziałem uczniów w składzie: Julia Zegarlińska, Klaudia Zielińska i Szymon Kostrzeba z 6a oraz Gabriela Trojan i Julia Szlęk z 6b. Kartki z życzeniami już wkrótce ozdobią szkolną ścienną gazetkę projektu Erasmus+.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Starym Sączu również stworzyli setki niezwykle kreatywnych kartek noworocznych, w których zamieścili życzenia w języku angielskim, jak i również rumuńskim, tureckim, włoskim i albańskim. Wykazali się nie tylko entuzjazmem i zaangażowaniem w tworzeniu kartek dla rówieśników ze szkół w Turcji, Rumunii, Włoszech i Albanii, ale również talentem plastycznym i umiejętnością współpracy w grupie. Wszystkie kartki zostały wysłane do partnerskich szkół.

W projekcie Erasmus+ ABIS wykorzystywana jest również platforma eTwinning służąca do zamieszczania rezultatów działań projektowych, ale jednocześnie ułatwiająca kontakty z innymi szkołami, dzięki czemu do działań związanych z tworzeniem noworocznych kartek z życzeniami w Szkole Podstawowej nr 2 w Starym Sączu dołączyły się również dodatkowo trzy inne szkoły: w Albanii, Turcji i Rumunii.

 

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a