Edukacja

Zabawa na medal

Opublikowano: Październik 9, 2019 o 6:43 am   /   przez   /   komentarze (0)

W sobotę 5 października 2019 roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gołkowicach uczestniczyli w V edycji ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek. W tym roku hasło przewodnie to „Znajdźmy wspólny język”.

Pierwszą atrakcją było wspólne czytanie „Wielkiej księgi ciemności”, a następnie malowanie kredą na arkuszach papieru własnej wizji kosmosu. Powstało kilkanaście bardzo pomysłowych plakatów, które wyeksponowano w formie wystawy na holu szkoły. Kolejna atrakcja to podchody „Szukanie wspólnego języka”. Dwie drużyny miały  za  zadanie pokonanie wyznaczonej trasy, odnalezienie wskazówek, zrealizowanie zapisanych tam poleceń oraz odgadnięcie i ułożenie hasła. Trasę podchodów wyznaczały strzałki. Uczestnicy musieli zachować czujność i obserwować wszystko z uwagą.  W innych nieoznakowanych miejscach rozmieszczone zostały tzw. bonusy czyli dodatkowe punkty, które warto było odnaleźć! Na trasie w kilku miejscach czekali strażnicy. Mogli  zabrać drużynie punkty za np. głośne zachowanie. Drużyny spotkały się na szkolnym holu, gdzie złożyły sprawozdanie z realizacji zadań. Okazało się, że potrafili znaleźć wspólny język i dlatego podchody można uznać za bardzo atrakcyjne dla wszystkich. Nagrodą były słodycze. Następnie wszyscy usiedli i spokojnie zjedli posiłek. Później w małych grupkach czytano książki przysłane przez organizatorów akcji: Gorzka czekolada, Niezwykła historia Sebastiana Van Pirka, Wielka księga ciemności”,  Ptyś i Bill: Psi nos (komiks). Na zakończenie spotkania wszyscy obejrzeli  film „Ptyś  i Bill’. Około godziny dwudziestej pierwszej po dzieci  i młodzież przyjechali rodzice.

Akcję Noc Bibliotek można zaliczyć do bardzo udanych. Uczestniczyło w niej 87 osób. Wśród nich byli nie tylko uczniowie, ale także rodzice,           dziadkowie, Pani dyrektor oraz nauczyciele. W organizacji przedsięwzięcia pomagali uczniowie ze szkolnego koła bibliotecznego „Czyta się”.

 

 

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a