Edukacja

Zajęcia z prawnikiem z 6-34 HP Stary Sącz

Opublikowano: 22 grudnia, 2014 o 8:45 am   /   przez   /   komentarze (0)

W dniu 18.12.2014 r. rozpoczęte zostały grupowe oraz indywidualne zajęcia z prawnikiem, realizowane w ramach projektu Gwarancje dla Młodzieży – „Równi na Rynku Pracy” w 6 – 34 Hufcu Pracy w Starym Sączu. Przedsięwzięcie podjęte zostało w związku z realizacją Inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych (Youth Employment Initiative, YEI).

Działania mają na celu zwiększenie kompetencji zawodowych wśród młodzieży, a tym samym zmniejszenie zjawiska jakim jest bezrobocie, dotyczące ludzi młodych. Po przez udział w zajęciach beneficjenci podnoszą posiadane umiejętności, jak i swoją wiedzę, obejmującą ogólne zasady zachowania się na rynku pracy.

Podczas grupowych zajęć z prawnikiem młodzież zapoznana została z wybranymi zagadnieniami z zakresu prawa rodzinnego, opiekuńczego oraz prawa pracy. Poruszone zostały kwestie wspólności majątkowej, rozwodu, separacji, funduszu alimentacyjnego, władzy rodzicielskiej oraz ustalania alimentów, jak i ojcostwa. Młodzież zapoznana została również z tematyką obejmującą zawieranie oraz rozwiązywanie umów pracy, wynagrodzenie, odszkodowanie, rodzaje oraz wymiar urlopu, jak i zjawisko mobbingu. Z kolei indywidualne zajęcia z prawnikiem dostosowane zostały do indywidualnych potrzeb podopiecznych. Przybrały one formę konsultacji, w trakcie których każdy otrzymał pomoc oraz poradę prawną w  nurtujących go problemach.

W realizowanym jednostce projekcie „Równi na Rynku Pracy” uczestniczy 15 – osobowa grupa młodzieży w wieku między osiemnastym, a   dwudziestym czwartym rokiem życia. Udział w zajęciach jest całkowicie bezpłatny, przez cały okres projektu uczestnicy objęci są ubezpieczeniem oraz wsparciem wychowawczym. Dotychczas odbyły się zajęcia z doradcą zawodowym, grupowe oraz indywidualne zajęcia z psychologiem.

 

 

Opis zdjęć:

Fot.1,2 Grupowe zajęcia z prawnikiem beneficjentów projektu „Równi na rynku pracy” w 6 – 34 HP Stary Sącz

Fot. 3  Beneficjenci projektu „Równi na rynku pracy” w trakcie indywidualnych zajęć z prawnikiem w 6 – 34 HP Stary Sącz

 

 

Tekst – Anna Jarzębiak,

zdjęcia – Agnieszka Kulasik – Tokarz

Operacja wspierana w ramach „Inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych”

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"