Edukacja

Zajęcia z psychologiem w 6-34 HP Stary Sącz

Opublikowano: 28 stycznia, 2015 o 10:55 am   /   przez   /   komentarze (0)

W dniu 16.01.2015 r. zakończone zostały kolejne z zajęć realizowane w ramach projektu „Gwarancje dla Młodzieży” w 6 – 34 Hufcu Pracy w Starym Sączu. Tym razem młodzież wzięła udział w indywidualnych zajęciach z psychologiem. Działania podjęte zostały w związku z realizacją Inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych (Youth Employment Initiative, YEI).

Beneficjenci projektu „Równi na rynku pracy” w pierwszej kolejności objęci zostali wsparciem grupowym. Zajęcia pozwoliły na integrację oraz wzajemne poznanie się podopiecznych. Następnie przeprowadzone zostały spotkania indywidualne. Pozwoliły one na dostarczenie młodzieży pomocy w zakresie rozwiązywania oraz radzenia sobie z osobistymi problemami. Podjęte zostały tematy dotyczące zarówno sytuacji rodzinnej, zjawiska agresji, uzależnień, konfliktów, jak i niskiej samooceny oraz barier w kontaktach interpersonalnych. Zajęcia dostosowane zostały do indywidualnych potrzeb podopiecznych.
W realizowanym w jednostce projekcie „Gwarancje dla Młodzieży” – „Równi na Rynku Pracy” uczestniczy 15 – osobowa grupa młodzieży między osiemnastym, a dwudziestym czwartym rokiem życia. Udział w zajęciach jest całkowicie bezpłatny, przez cały okres projektu uczestnicy objęci są ubezpieczeniem oraz opieką wychowawczą. W najbliższym czasie dla beneficjentów planowane jest wsparcie w postaci kursów zawodowych. W następnej kolejności uczestników czekają staże zawodowe oraz kurs prawa jazdy.

Opis zdjęć:

Fot.1,2,3 Indywidualne zajęcia z psychologiem beneficjentów projektu „Równi na rynku pracy” w 6 – 34 HP Stary Sącz
Tekst – Anna Jarzębiak,
zdjęcia – Mieczysław Szewczyk

 

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"