Edukacja

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Nawojowej został NAJLEPSZĄ SZKOŁĄ W POLSCE!

Opublikowano: 3 lipca, 2019 o 7:42 am   /   przez   /   komentarze (0)

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Nawojowej został NAJLEPSZĄ SZKOŁĄ W POLSCE podczas XLIII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczej. To wielki sukces!

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi wręczył uczniom Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. W. Witosa w Nawojowej, puchar za zajęcie I miejsca. Szkoła otrzymała też tytuł Najlepszej Szkoły w Polsce na XLIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczej – czerwiec 2019.

Ta olimpiada to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów wiedzy i umiejętności praktycznych organizowanych w naszym kraju – mówi Teresa Sendecka, nauczycielka, która przygotowywała uczniów do rywalizacji. –  Patronuje jej Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W etapie centralnym, który odbył się w Hańczowej, startowało 226 uczniów z całej Polski w 11 blokach tematycznych.

Szkoła z Nawojowej była reprezentowana w czterech blokach tematycznych: Technologia Żywności, Gastronomia, Produkcja Roślinna i Architektura Krajobrazu. Warunkiem zakwalifikowania się na olimpiadę był etap okręgowy, który odbył się w kwietniu w  Kijanach i Piotrkowicach Małych. Tam uczennice ZSP w Nawojowej zajęły I miejsca i to dało im możliwość startu dalej.

Eliminacje finałowe odbywały się w dwóch etapach. I polegał na rozwiązaniu testu składającego się z 60 pytań. II etap – praktyczny – składał się z trzech zadań.

Nasze uczennice zajęły czołowe miejsca w poszczególnych blokach tematycznych i otrzymały tytuł Laureata Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności – dodaje Teresa Sendecka. – Tytuł ten otwiera im drzwi na wszystkie wyższe uczelnie w całej Polsce oraz zwalnia je z egzaminu zawodowego w części pisemnej. Uczennice otrzymały również cenne nagrody rzeczowe oraz stypendium naukowe ufundowane przez Bank Gospodarki  Żywnościowej.

Wyniki olimpiady:

MIEJSCE I – Blok Technologia Żywności: Katarzyna Zapart – uczennica klasy IV Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych (uzyskała 117 punktów z dwóch etapów a maksymalną ilość punktów z części praktycznej) – opiekun mgr inż. Teresa Sendecka;

MIEJSCE I –  Blok Gastronomia: Katarzyna Janowiec – uczennica klasy IV Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych – opiekun mgr inż. Teresa Sendecka;

MIEJSCE II – Blok Architektura Krajobrazu: Aleksandra Rybczyk – uczennica klasy IV Technikum Architektury Krajobrazu – opiekun mgr inż. Maria Kiełbasa, Joanna Hołownicka-Plaszczyk;

MIEJSCE IV – Blok Produkcja Roślinna: Dorota Starzyk – uczennica klasy III Technikum Hodowli Koni – opiekun mgr inż. Maria Kiełbasa.

Fot. ZSP Nawojowa

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"