Edukacja

Zespół Szkół w Nawojowej: kot i pies w szkolnym gabinecie

Opublikowano: 31 stycznia, 2021 o 10:10 am   /   przez   /   komentarze (0)

Pomimo pandemii koronawirusa, w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Nawojowej odbywają się zajęcia praktyczne. Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski miał okazję przyjrzeć się praktykom uczniów klas gastronomicznych, weterynarii i hodowli koni.

-Cieszę się, że takie zajęcia się odbywają – mówi starosta Marek Kwiatkowski. – Sama teoria nie wystarczy, szczególnie w nauce zawodu. W naszej szkole w Nawojowej uczniowie chętnie korzystają z praktycznych lekcji. Po nauce teorii online, przychodzą do szkoły, aby tę teoretyczną wiedzę sprawdzić w praktyce i szkolić swoje umiejętności.

Zgodnie z rozporządzeniem ministra edukacji, szkoły mogą prowadzić zajęcia praktyczne w małych grupach, oczywiście zachowując reżim sanitarny.

Zajęcia praktyczne dla uczniów Technikum żywienia odbywają się codziennie – mówi Michał Bulzak, dyrektor ZSP w Nawojowej. – Młodzież przygotowuje potrawy pod okiem nauczycieli zawodu. Podobnie jest w technikum weterynarii. Dzisiaj uczniowie uczestniczyli między innymi w sterylizacji kotki. Mamy odpowiednio wyposażony gabinet, z potrzebnym sprzętem i USG. Takich rzeczy nie da się nauczyć online.

Nie próżnuje również młodzież z Technikum hodowli koni zgłębiając m.in. tajniki jazdy konnej.

Fot. Maria Olszowska

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"