Edukacja, Z ostatniej chwili

Zespół Szkół w Starym Sączu: uczniowie gotują, duszą i smażą

Opublikowano: 16 lutego, 2021 o 4:23 pm   /   przez   /   komentarze (0)

Pandemia im nie przeszkadza w zdobywaniu wiedzy. Uczniowie klasy III w Technikum żywienia i usług gastronomicznych w Zespole Szkół w Starym Sączu biorą udział w zajęciach praktycznych w pracowni gastronomicznej.

– Oczywiście wszystko odbywa się w reżimie sanitarnym – mówi dyrektor ZS w Starym Sączu Grzegorz Skalski. – Młodzież przygotowuje się do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe. Oprócz teorii i rozwiązywania testów, gotują, duszą, smażą, garnirują potrawy. Wszystko po to, by utrwalić wiadomości i nabyte umiejętności, a w czerwcu pozytywnie zaskoczyć egzaminatora.

Pracownia gastronomiczna w ostatnim czasie została doposażona w pomoce dydaktyczne. Z projektu „Rozwijanie oferty edukacyjnej szkół prowadzących kształcenie zawodowe w Powiecie Nowosądeckim” zostały zakupione: urządzenie do sous-vide (metoda gotowania potraw, gdzie  żywność jest szczelnie zamknięta w plastikowej torebce próżniowej, a następnie umieszczana w kąpieli wodnej lub parowej), urządzenie do vacuum, palnik do kremu brulee, naczynie do dekantacji wina, gablota, witryna wisząca, przeszklona gablota ekspozycyjna na sztućce, szafa chłodniczą, syfon do bitej śmietany, frytownica i gofrownica.

– Nasze pracownie są świetnie wyposażone, a uczniowie mogą nauczyć się nowoczesnych metod przygotowywania zdrowych i dietetycznych posiłków – dodaje dyrektor ZS Grzegorz Skalski.

Fot. ZS Stary Sącz

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a