Edukacja

Zielona Szkoła czyli gimnazjaliści Słowackiego w Jastrzębiej Górze

Opublikowano: 25 maja, 2016 o 10:56 am   /   przez   /   komentarze (2)

W dniach od 8 do 13 maja 2016 roku odbyła się wycieczka (Zielona Szkoła) klas 3a i 2a do Jastrzębiej Góry. Organizacją wyprawy zajęły się wychowawczynie Joanna Pabian – Rams i Zofia Trzcińska, które znalazły licznych sponsorów. Wsparli oni finansowo albo podarowali łakocie wyjeżdżającym uczniom.

W czasie tej wycieczki młodzież podziwiała wiele ciekawych miejsc nad polskim morzem. Zwiedzili Latarnie w Rozewiu, na Helu płynęli statkiem oraz oglądali ekspozycję związaną z rybołówstwem i eksponaty w Muzeum Obrony Wybrzeża. W Domu Rybaka we Władysławowie oglądali wystawę „Iluzja” – ciekawostki z fizyki, na zakończenie w piątek udali się do Malborka, aby zobaczyć i zapoznać się z historią największego zamku krzyżackiego.

Oprócz zwiedzania uczniowie mieli również szansę dobrze razem się bawić. Chętnie grali w piłkę, uczestniczyli w marszobiegach, wspólnie przy ognisku piekli kiełbasę i śpiewali piosenki.

Wyprawie sprzyjała piękna pogoda, dlatego uczestnicy chętnie opalali się na plaży, uciekali jedynie przed falami bardzo jeszcze zimnego morza.

Wycieczka zakończyła się w sobotę nad ranem powrotem do Starego Sącza. Uczestnicy pytali, kiedy znowu będą mogli wziąć udział w podobnej imprezie?

W tym miejscu chcielibyśmy bardzo gorąco pozdrowić i z głębi serca podziękować naszym sponsorom:

Firmie Cechini – za orzeźwiającą wodę mineralną

Cukierni Sądeckiej

Firmie TUU TUU bio

Piekarni Epi

Piekarni Hopek – za ogromne pudła ciastek i ciasteczek

Księdzu proboszczowi Markowi Taborowi i Księdzu proboszczowi Janowi Wąchała – za wsparcie finansowe i innym anonimowym darczyńcom

autorzy tekstu: Zofia Trzcińska, Joanna Pabian-Rams

zdjęcia – Paweł Drzyzga – uczeń klasy 2

 

 

 

Komentarze

Komentarze (2)

  • 25 maja, 2016 o 8:23 pm Anonim

    Czemu wycieczkę nazywa się zieloną szkołą? Zielone szkoły robiła kiedyś SP w Gołkowicach- wyjazd nad może gdzie prowadziło się zajęcia lekcyjne. To upadło bo to ani lekcje, ani szkoła. Ale pachnie mi to delikatnym przekłamaniem

  • 25 maja, 2016 o 9:27 pm anonim

    najpierw naucz sie ortografii a potem komentuj!!!!!

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"