Edukacja

„Ziemia Sądecka – od przeszłości do współczesności”. Znamy Zwycięzców!

Opublikowano: Czerwiec 20, 2016 o 3:02 pm   /   przez   /   komentarze (0)

Dzisiaj (20 czerwca) starosta nowosądecki Marek Pławiak wręczył nagrody podczas uroczystego podsumowania XVI edycji konkursu historycznego „Ziemia Sądecka – od przeszłości do współczesności”. Spotkanie odbyło się w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu.

Organizatorami konkursu są: Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu, Szkoła Podstawowa nr 21 w Nowym Sączu, Gimnazjum nr 2 w Nowym Sączu, Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” w Nowym Sączu, Kuratorium Oświaty w Krakowie, Polskie Towarzystwo Historyczne oddział w Nowym Sączu, Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu, Stowarzyszenie „DLA MIASTA” w Nowym Sączu, Urząd Miasta Nowego Sącza, Związek Sądeczan.

Gratuluję wszystkim uczniom – mówił starosta Marek Pławiak. – Cieszę się, że interesujecie się historią, to bardzo ważne. Gratuluję też nauczycielom, którzy sprawiają, że historia jest atrakcyjnym przedmiotem i uczniowie chcą go zgłębiać.

Komisja konkursowa w składzie: Dorota Damian – Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Nowym Sączu, Ewa Bukalaska – Gimnazjum nr 2 Nowym Sączu, Bartłomiej Czech – Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu, Danuta Plata – Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu przyznała nagrody.

Otrzymali je: I – Kamil Dyrek – Szkoła Podstawowa w Chełmcu (opiekun Monika Żytkowicz), II – Aleksander Potok – Szkoła Podstawowa nr 7 w Nowym Sączu (opiekun Elżbieta Rosiek, Lucyna Mirek), III – Natalia Wołoszczuk, Szkoła Podstawowa nr 7 w Nowym Sączu (opiekun Elżbieta Rosiek, Lucyna Mirek).

Wyróżnienia: I – Kacper Wachel – Szkoła Podstawowa nr 21 w Nowym Sączu (opiekun Małgorzata Filip), II – Jakub Mamczyk – Szkoła Podstawowa nr 7 w Nowym Sączu (opiekun Elżbieta Rosiek, Lucyna Mirek), III – Jakub Janór – Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu (opiekun Agnieszka Poręba), IV – Weronika Janik – Szkoła Podstawowa nr 21 w Nowym Sączu (opiekun Małgorzata Filip), V – Mateusz Sarna – Szkoła Podstawowa w Podolu Górowej (opiekun Beata Hołysz), VI – Igor Kmak – Szkoła Podstawowa nr 21 w Nowym Sączu (opiekun Małgorzata Filip), VII – Marta Stelmach – Szkoła Podstawowa nr 7 w Nowym Sączu (opiekun Elżbieta Rosiek).

W kategorii Gimnazja, komisja w składzie: Aleksandra Opalska – Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Nowym Sączu, Anna Wideł – Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu, Bartłomiej Urbański – Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu, Daniel Lachor – Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu, przyznała nagrody.

Otrzymali je: I – Julia Cisak – Gimnazjum nr 5 w Nowym Sączu (opiekun Anastazja Plechta), II – Mateusz Wójcik – Gimnazjum nr 1 w Nowym Sączu (opiekun Anna Berowska), III – Aleksandra Kulig – Gimnazjum w Przysietnicy (opiekun Renata Jachimczak).

Wyróżnienia: I – Michał Szewczyk – Gimnazjum w Starym Sączu (opiekun Ewa Sojka), II – Małgorzata Mielczarek – Gimnazjum w Krużlowej Wyżnej (opiekun Rafał Szczepański), III – Konrad Biel – Gimnazjum nr 11 w Nowym Sączu (opiekun Iwona Rączka), IV – Gabriela Głód – Gimnazjum nr 2 w Nowym Sączu (opiekun Krzysztof Małota), V – Olga Bober – Gimnazjum w Chełmcu (opiekun Małgorzata Iwańska), VI – Dawid Orzeł – Gimnazjum w Łabowej (opiekun Piotr Mółka), VII – Zuzanna Janus – Gimnazjum w Tęgoborzy (opiekun Alicja Potoczek).

W kategorii Szkoły Ponadgimnazjalnych, komisja w składzie: Anna Totoń – miłośniczka i badaczka sądeckiej historii, społecznik, przewodnik PTTK, Krzysztof Małota – Gimnazjum nr 2 w Nowym Sączu,  Joanna Sucharska – Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu przyznała nagrody.

Otrzymali je: I – Krzysztof Zawalski – Liceum Ogólnokształcące w Starym Sączu (opiekun Teresa Szewczyk), II – Jan Piotrowski –  Zespół Szkół Samochodowych w Nowym Sączu (opiekun Anna Nowak), III – Olga Kurzeja – I Liceum Ogólnokształcące w Nowym Sączu (opiekun Aneta Grabowska).

Wyróżnienia: I Patrycja Sikorska – Liceum Ogólnokształcące w Starym Sączu (opiekun Teresa Szewczyk), II – Marta Kempa – II Liceum Ogólnokształcące w Nowym Sączu (opiekun Dorota Damian), III – Łucja Duda – Liceum Ogólnokształcące w Starym Sączu (opiekun Teresa Szewczyk), IV – Anna Martuszewska – II Liceum Ogólnokształcące w Nowym Sączu (opiekun Dorota Damian).


(olsz)
Fot. Maria Olszowska

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a