Edukacja

ZS w Marcinkowicach: jak zebrać odciski palców?

Opublikowano: 19 stycznia, 2022 o 10:13 am   /   przez   /   komentarze (0)

Uczniowie klasy 3b LO Zespołu Szkół im. Władysława Orkana w Marcinkowicach o profilu „Bezpieczeństwo Publiczne” wzięli niedawno udział w zajęciach z technikiem kryminalistyki z Referatu Techniki Kryminalistycznej Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Swoim doświadczeniem w pracy technika kryminalistyki podzielił się z uczniami aspirant sztabowy Adam Basta. Omówił sposoby zabezpieczania śladów linii papilarnych, traseologicznych, mechanoskopijnych – mówi Grzegorz Kalina prowadzący na co dzień zajęcia z młodzieżą. – Uczniowie z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w części praktycznej, podczas której samodzielnie spróbowali zbierać takie ślady. Zapoznali się też z podstawowym wyposażeniem technika kryminalistyki, kierowanego na miejsce różnych zdarzeń i tym, jakie ślady musi tam zabezpieczyć. To były naprawdę ciekawe zajęcia!

Dziękujemy  Komendantowi Miejskiemu Policji w Nowym Sączu mł. insp. dr. Krzysztofowi Dymurze, dzięki któremu mogliśmy zorganizować te zajęcia – dodaje Iwona Sikorska, dyrektor ZS w Marcinkowicach.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a