Edukacja, Z ostatniej chwili

ZS w Marcinkowicach: klasa policyjna to dobry wybór !

Opublikowano: 10 maja, 2021 o 8:06 am   /   przez   /   komentarze (0)

Klasa policyjna w Zespole Szkół w Marcinkowicach to wybór dla energicznych i pełnych zapału młodych ludzi. Absolwentów klas ósmych, którzy planują przyszłość w służbach mundurowych, zapraszamy do klasy o profilu Bezpieczeństwo Publiczne. Patronat nad klasą sprawuje Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu.

Oprócz przedmiotów ogólnokształcących, uczniowie realizują zajęcia z zakresu prawa, psychologii zachowań przestępczych, kryminalistyki i kryminologii, walki wręcz i technik interwencyjnych, komunikacji interpersonalnej, pedagogiki ogólnej, mediacji i rozwiązywania konfliktów, szkolenia strzeleckiego, budowy i obsługi broni – mówi Iwona Sikorska, dyrektor ZS w Marcinkowicach.

Dodatkowo, młodzież bierze udział w zajęciach sprawnościowych przygotowujących do testów wymaganych przy przyjęciu do służb mundurowych, wolontariacie, kursie kwalifikowanej pierwszej pomocy, manewrach taktyczno-obronnych, obozach szkoleniowych, kursach z zakresu pedagogiki zabawy, zdobywa również uprawnienia służby informacyjnej imprezy masowej i wiele innych.

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"