Edukacja, Z ostatniej chwili

ZS w Marcinkowicach: święto spadochroniarzy

Opublikowano: 29 września, 2021 o 6:36 am   /   przez   /   komentarze (0)

Uczniowie klas o profilu Przysposobienie Wojskowe Zespołu Szkół w Marcinkowicach wzięli udział w uroczystościach z okazji Święta 6. Brygady Powietrznodesantowej w Krakowie. Uroczystości były połączone z rocznicą JW – 6 batalionu logistycznego oraz 80. rocznicą utworzenia Samodzielnej Brygady Spadochronowej.

W programie znalazły się m.in.: uroczysty apel, defilada, zwiedzanie Izby Pamięci Spadochroniarzy przy siedzibie 6. Brygady Powietrznodesantowej w Krakowie.

Cieszy fakt, że wielu absolwentów naszej szkoły to żołnierze zawodowi, studenci Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu i Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Jesteśmy z nich bardzo dumni, życzymy żołnierskiej wytrwałości i odwagi – mówi Iwona Sikorska, dyrektor ZS w Marcinkowicach. – Mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości, obecni uczniowie klas mundurowych zamienią szkolne mundury na te profesjonalne i tym samym zasilą szeregi zawodowej armii. Dziękuję porucznikowi Stanisławowi Badowskiemu z jednostki patronackiej – 6. batalionu dowodzenia z Krakowa oraz Paulinie Dareckiej i nauczycielom opiekunom za organizację wyjazdu.

Fot. L. Kantor

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a