Edukacja

ZS w Starym Sączu: skutecznie przemawiali

Opublikowano: 28 lutego, 2023 o 7:47 am   /   przez   /   komentarze (0)

Szymon Kostrzeba i Oskar Skoczeń – uczniowie klasy 1 TP (technik programista) reprezentowali starosądecki Zespół Szkół w Starym Sączu w eliminacjach regionalnych do Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego.

Wzięło w nich udział 37 uczniów ze szkół województwa małopolskiego, w tym ze Starego Sącza, Barcic, Łącka, Nowego Targu, Wojnicza, Skawiny i Krakowa. Chłopcy odnieśli sukces – awansowali do etapu rejonowego, który odbędzie się 6 marca w Krakowie w auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Szymon i Oskar ponownie wygłoszą przemówienia na temat: „Nie zdajemy sobie sprawy z naszej wielkości, lecz także z naszej odpowiedzialności”. –

Uczestnicy wykazali się erudycją i opanowaniem. Niełatwo było przecież stanąć przed publicznością i wygłosić pięciominutowe przemówienie z wykorzystaniem środków retorycznych oraz komunikacji niewerbalnej. Ocenie podlegała zawartość merytoryczna, samodzielność sądów, kompozycja, styl, logika wywodu, sposób przemawiania oraz ogólne wrażenie – mówi dyrektor szkoły Grzegorz Skalski.

Do konkursu uczniowie przygotowywali się pod opieką polonistki Doroty Kruczek.

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"