Edukacja

ZS w Starym Sączu: technologia IT w Bibliotece

Opublikowano: 29 marca, 2023 o 7:13 am   /   przez   /   komentarze (0)

Młodzież Zespołu Szkół w Starym Sączu chętnie uczestniczy w wydarzeniach organizowanych przez Powiatową i Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Starym Sączu. W ostatnim czasie wzięła udział w spotkaniu inaugurującym projekt edukacyjno-wychowawczy „Był sobie sztetl…”   

Klasa I Technikum Leśnego wraz z opiekunami uczestniczyła w III Starosądeckim Dniu Pamięci o Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata i Ofiarach Holocaustu. W ramach wydarzenia młodzież obejrzała film „Polański, Horowitz. Hometown”. Film przybliżył uczniom sylwetki dwóch wielkich Polaków pochodzenia żydowskiego Romana Polańskiego i Ryszarda Horowitza ocalałych jako dzieci z krakowskiego getta utworzonego przez okupanta hitlerowskiego. Bohaterowie wspólnie wędrują po Krakowie – mieście swojego dzieciństwa, szukając miejsc, które na zawsze zapisały się w ich pamięci mówi dyrektor szkoły Grzegorz Skalski.

Pobyt w bibliotece został także wykorzystany do zaprezentowania oferty czytelniczej i kulturalnej placówki. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia wyjątkowego egzemplarza „Wielkiej Księgi Patriotycznej”. Niektórzy właśnie tego dnia stali się nowymi czytelnikami, inni omówili warunki podjęcia w przyszłości wakacyjnych stażów zawodowych w placówce.  Wszyscy mieli okazję zobaczyć nowoczesną, współczesną bibliotekę – miejsce, gdzie w sposób szczególny dostrzegamy obecność nowoczesnych technologii informatycznych i informacyjnych. Uczniowie kształcący się w zawodzie technik informatyk byli zainteresowani szczególnie nowoczesnymi technologiami z branży IT wspomagającymi działalność biblioteki, wykorzystywanymi do elektronicznego opracowywania zbiorów, rejestracji  wypożyczeń i tworzenia katalogów online.

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"