Edukacja, Z ostatniej chwili

ZS w Starym Sączu: w tej szkole uczniowie wystawiają faktury

Opublikowano: 10 marca, 2021 o 7:54 am   /   przez   /   komentarze (0)

Poznają systemy komputerowe wspomagające sprzedaż i obsługę magazynową. Korzystają z darmowej wersji programu Subiekt GT firmy InsERT, w którym dokumentują założenie firmy, wprowadzenie kontrahentów i towarów do systemu, zakup i sprzedaż towarów, przyjęcie i wydanie z magazynu, rozchód wewnętrzny, obsługę kasową czy nawet inwentaryzację. A wszystko to w klasach Technikum ekonomicznego w Zespole Szkół w Starym Sączu.

– Dla przyszłych ekonomistów to ekscytujące przeżycie, ponieważ mogą poczuć się jak pracownik działu księgowego czy magazynowego – mówi Grzegorz Skalski, dyrektor ZS w Starym Sączu. – Poza tym, opanowanie pracy w programie komputerowym magazynowo-sprzedażowym świetnie przygotowuje młodzież do pracy w przedsiębiorstwie oraz do prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Po prawidłowo zarejestrowanym zdarzeniu uczniowie drukują autentyczne dokumenty np. faktura Vat, Pz, Wz, Raport kasowy, dzięki czemu uczą się tego, co musi zrobić przedsiębiorca podczas prowadzenia ewidencji dokumentacji handlowej.

Zawód ten wymaga nie tylko bardzo dobrej obsługi komputerów i różnych programów, ale także monitorowania na bieżąco zmian, jakie zachodzą w zakresie przepisów i prawa gospodarczego.

Fot. ZS Stary Sącz

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a