Edukacja, Z ostatniej chwili

ZSP w Krynicy-Zdroju: grecka przygoda

Opublikowano: 7 czerwca, 2021 o 7:00 am   /   przez   /   komentarze (0)

Uczniowie technikum hotelarskiego, gastronomicznego i budowlanego Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju zakończyli właśnie praktyki zawodowe w Grecji, uzyskując certyfikaty ukończenia Międzynarodowych Praktyk Zawodowych w ramach Projektu Erasmus+.

Uczniowie wraz z opiekunami przebywali w Nea Mesangala w regionie Tesalia nad Zatoką Thermaikos od 16 maja do 28 maja 2021 roku. Projekt „Z Krynicy-Zdroju do Europy podboju” jest realizowany w ramach Programu Erasmus+, sektor – Kształcenie i szkolenia zawodowe.

Dla uczniów był to czas nabywania nowych, zawodowych doświadczeń, ale również możliwość odpoczynku, poznawania nowej kultury i wzajemnej integracji mówi Maria Aleksander-Pisz, dyrektor ZSP w Krynicy-Zdroju. – Program wyjazdu przewidywał również spotkania tematyczne oraz wycieczki przedmiotowe i krajoznawcze. Uczniowie przeżyli niezapomnianą przygodę. Mieli okazję zobaczyć greckie Meteory, które są bez wątpienia jedną z najbardziej malowniczych formacji skalnych i atrakcji turystycznych. Zwiedzili też Saloniki oraz malowniczy Wąwóz Enipeas u podnóża Masywu Olimpu, odbyli wycieczkę do ruin zamku Platamon. Przeżyli również morską przygodę – rejs statkiem po Morzu Egejskim.

Wyjazd kolejnej grupy młodzieży ZSP Krynica do Grecji planowany jest na wrzesień 2021.


Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"