Edukacja, Z ostatniej chwili

ZUS nie ma przed nimi tajemnic!

Opublikowano: 20 marca, 2018 o 8:32 am   /   przez   /   komentarze (0)

Julita Forczek, Paulina Teper oraz Weronika Szura – uczennice Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Grybowie sięgnęły po najwyższe laury w Olimpiadzie „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” i po raz czwarty, szkoła jest najlepsza w Małopolsce!

– Od kilku lat, nasza szkoła uczestniczy w projekcie edukacyjnym dla placówek ponadgimnazjalnych  „Lekcje z ZUS”. Celem projektu jest kształtowanie świadomości młodzieży o ubezpieczeniach społecznych, nauka zasad solidaryzmu społecznego, a także przekazanie praktycznej wiedzy przyszłym przedsiębiorcom – mówi Lesław Tarasek, dyrektor placówki. – Zwieńczeniem nauki było uczestnictwo w konkursie „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” i uczestnictwo w Olimpiadzie.

Przez trzy kolejne lata szkoła zajmowała I miejsce w wojewódzkim etapie konkursu (olimpiady), co jest równoznaczne z reprezentowaniem województwa małopolskiego na etapie centralnym w Warszawie. Do tegorocznych zmagań stanęły zespoły z 22 najlepszych szkół z Małopolski. Uczestnicy odpowiadali na 25 pytań wielokrotnego wyboru z całego zakresu polskiego systemu zabezpieczenia społecznego, począwszy od zasiłków rodzicielskich, przez chorobowe po system emerytalny i zasady rozliczeń składkowych.

Kolejny raz nie daliśmy szans rywalom – mówi z radością nauczycielka Justyna Serafin przygotowująca grybowski zespół do olimpiady. – Julita Forczek, Paulina Teper oraz Weronika Szura, ekonomistki z naszej szkoły, najlepiej i najszybciej rozwiązały test! Przed nami kolejny finał w Centrali  ZUS w Warszawie.

Reprezentacja Zespołu Szkół Zawodowych w Grybowie już po raz czwarty będzie bronić barw Małopolski w starciu z drużynami z całego kraju. W finale powalczy o atrakcyjne nagrody rzeczowe m.in. laptopy i tablety oraz indeksy na uczelnie wyższe. Na najlepszych czekają przepustki na Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach, Akademię Pomorską, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach.

Starostwo Powiatowe NS

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a