Info z rejonu, Z ostatniej chwili

14 milionów na remont drogi!

Opublikowano: 19 czerwca, 2021 o 9:06 am   /   przez   /   komentarze (0)

Do dzisiaj potrwa układanie nawierzchni na ostatnim odcinku drogi powiatowej Limanowa – Chełmiec w miejscowościach Chomranice, Klęczany, Marcinkowice. Kierowcy są kierowani na objazdy drogą krajową nr 28, drogą powiatową Trzetrzewina – Krasne Potockie – Męcina lub drogą krajową nr 75 i drogą powiatową Tęgoborze – Chomranice.

Prosimy kierowców o jeszcze kilka dni cierpliwości – mówi starosta Marek Kwiatkowski, który dzisiaj sprawdzał postęp prac. – Do wylania jest jeszcze ostatnia warstwa asfaltu i od przyszłego tygodnia będzie można bez problemów korzystać z tej drogi. Jej remont będzie w sumie kosztował ponad 14 milionów złotych!

Mowa o całej trasie – od centrum Chełmca w Powiecie Nowosądeckim do granicy z Powiatem Limanowskim.

Była to w ostatnich latach jedna z inwestycji, która znacznie poprawiła bezpieczeństwo. Polegała nie tylko na gruntownym remoncie drogi Chełmiec – Limanowa, ale też budowie chodników na całej długości trasy łączącej Powiat Nowosądecki z Powiatem Limanowskim. Remont odcinka drogi od Urzędu Gminy w Chełmcu do Marcinkowic kosztował 9,8 miliona złotych. Nową nawierzchnię, chodniki i przejścia dla pieszych wykonano w latach 2019 – 2020.

Droga powiatowa Chełmiec – Limanowa jest jedną z ważniejszych tras w regionie sądeckim – mówi starosta Marek Kwiatkowski. – Często jest wykorzystywana jako trasa zastępcza dla drogi krajowej numer 28, która prowadzi przez Wysokie. W związku z tym jest tutaj duży ruch. Podjęliśmy decyzję o remoncie, ponieważ nawierzchnia była już mocno zniszczona, nie było też chodników. Teraz się to zmieniło. Podczas remontu, kierowcy musieli się co prawda uzbroić w cierpliwość, ale opłaciło się. Jest już położony nowy asfalt i zrobiona mocna podbudowa. Wybudowaliśmy również chodnik na długości pięciu kilometrów oraz specjalnie oświetlone przejścia dla pieszych. Wszystko to wpływa na poprawę bezpieczeństwa zarówno pieszych, jak i kierowców.

Część pieniędzy na remont drogi Chełmiec – Limanowa Powiat Nowosądecki pozyskał z Funduszu Dróg Samorządowych. Reszta pochodziła z budżetu Powiatu.

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"