Info z rejonu, Z ostatniej chwili

4 miliony złotych promesy!

Opublikowano: 13 kwietnia, 2018 o 7:03 am   /   przez   /   komentarze (0)

Wiele starań i spotkań na szczeblu wojewódzkim i ministerialnym przyniosło teraz zamierzony skutek. Władze Powiatu Nowosądeckiego otrzymały promesę na odbudowę zniszczeń powodziowych z 2010 roku! Wśród zadań, które będą realizowane ze środków przyznanych z MSWiA znalazła się m.in. droga w Suchej Strudze, którą wody Popradu niemal całkowicie zniszczyły osiem lat temu.

Otrzymaliśmy blisko cztery miliony złotych – mówi z radością starosta nowosądecki Marek Pławiak. – To doskonała informacja dla mieszkańców gminy Rytro. Długo wyczekiwana przez nich inwestycja wreszcie dojdzie do skutku! Z przyznanych nam pieniędzy wyremontujemy także drogę we Florynce. Prace w obu miejscach ruszą niebawem.

Promesę odebrał wczoraj z rąk ministra spraw wewnętrznych i administracji Joachima Brudzińskiego i wojewody małopolskiego Piotra Ćwika – wicestarosta Antoni Koszyk.

Dziękuję wojewodzie małopolskiemu Piotrowi Ćwikowi za pomoc i wsparcie. Pan wojewoda znał te sprawę od wielu lat i sam również zabiegał o odbudowę drogi w Suchej Strudze. Zawsze mogę liczyć na jego zaangażowanie w sprawy Sądecczyzny. Dziękuję także ministrowi spraw wewnętrznych i administracji Joachimowi Brudzińskiemu, który przyznał środki – dodaje starosta Marek Pławiak. – Nasze starania trwały długo i z różnych powodów nie otrzymywaliśmy do tej pory dotacji. Byliśmy jednak zdeterminowani i w efekcie, nasze działania doprowadziły do tego, że te inwestycje zostaną zrealizowane.

Starostwo Powiatowe NS

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"