Info z rejonu, Z ostatniej chwili

Będzie dalsza współpraca z KOSG

Opublikowano: 15 marca, 2017 o 9:50 am   /   przez   /   komentarze (0)

12 marca starosta nowosądecki Marek Pławiak spotkał się z szefami Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu. Omawiano zasady dalszej współpracy Powiatu ze służbami granicznymi.

W spotkaniu wzięli udział: starosta nowosądecki Marek Pławiak, komendant KOSG ppłk Stanisław Laciuga, zastępca komendanta KOSG ppłk Renata Obrzut oraz były komendant SG Ppłk Mieczysław Kurek.

Zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom Powiatu Nowosądeckiego jest jednym z naszych priorytetów – mówi starosta Marek Pławiak. – Współpracujemy w tym celu ze służbami mundurowymi, w tym z Karpackim Oddziałem Straży Granicznej. Odbywają się u nas posiedzenia wspólnych Komisji Bezpieczeństwa, gdzie poszczególne służby, straże i inspekcje informują nas o ewentualnych zagrożeniach. Zawsze jesteśmy gotowi na pomoc służbom i utrzymujemy z nimi ścisły kontakt. Mamy też wypracowane procedury na wypadek klęsk żywiołowych i innych zagrożeń.

Bardzo dobrze współpracuje nam się ze Starostwem Powiatowym w Nowym Sączu – dodaje ppłk Stanisław Laciuga. – Samorząd wspierał nas w staraniach o przywrócenie w Nowym Sączu Karpackiego Oddziału. Zawsze możemy liczyć na przychylność władz. Dziękujemy za współpracę i mamy nadzieje, że nadal będzie tak owocna.

 

(olsz)

Fot. Maria Olszowska

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a