Info z rejonu, Z ostatniej chwili

Będzie współpraca z Francuzami?

Opublikowano: 6 lutego, 2018 o 8:33 am   /   przez   /   komentarze (0)

W Starostwie Powiatowym gościła delegacja miasta Vernon. Przedstawiciele francuskiego samorządu chcą nawiązać kontakty partnerskie z Powiatem Nowosądeckim.

Wraz z wicestarostą Antonim Koszykiem spotkałem się z przedstawicielami miasta Vernon podczas pobytu we włoskiej Massie – mówi starosta nowosądecki Marek Pławiak. – Francuzi są partnerami Włochów i zainteresowali się Sądecczyzną. Podczas tej wizyty prowadzimy wstępne rozmowy na temat współpracy. Nie jest jednak wykluczone, że Ziemia Sądecka będzie miała kolejnego partnera, a co za tym idzie – nasza branża turystyczna, przedsiębiorcy i uczniowie będą mogli „podbijać” kolejny europejski rynek.

Radna miasta Vernon Natalie Roger jest w tamtejszym samorządzie odpowiedzialna za współpracę międzynarodową, natomiast Bernard Wiatr jest przedstawicielem władz, lekarzem i tłumaczem.

Podczas kilkudniowego pobytu na Sądecczyźnie, goście zwiedzą m.in. Nowy Sącz, Stary Sącz, Rytro, Krynicę-Zdrój,  Gospodarstwo Pasieczne „Sądecki Bartnik” w Stróżach czy kościół w Tropiu.

Fot. Maria Olszowska/Starostwo Powiatowe NS

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a