Info z rejonu

Centrum Aktywnego Wypoczynku w Świniarsku już gotowe. Czekają tylko na odbiór

Opublikowano: Sierpień 5, 2018 o 11:30 pm   /   przez   /   komentarze (0)

Budynek Centrum Aktywnego Wypoczynku w Świniarsku jest już gotowy i czeka na odbiór Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Gmina Chełmiec pozyskała środki unijne na tę inwestycje w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego w wysokości 1,3 mln zł., a cały obiekt kosztował 3,3 mln zł. W ramach inwestycji wybudowano obiekt o powierzchni zabudowy ok. 560 m2, w którym znajdują się:

  • sala do ćwiczeń, szatnie z sanitariatami, wc, siłownia wewnętrzna, pomieszczenia na spotkania turystyczne np. sympozja, konferencję, mapy wizualizacyjne, oraz drogowskazy z zaznaczeniem przebiegu tras rowerowo-biegowych,
  • zagospodarowano terenu wokół budynku poprzez budowę masztu informacyjnego, budowę siłowni zewnętrznej, parkingu, stojaku dla rowerów, oraz wybudowano ciągi pieszo-jezdne.

Otwarcie obiektu przewidziane jest pod koniec września, ale już teraz przedstawiamy Państwu zdjęcia z nowego obiektu.

Budynek to tylko pierwszy etap budowy elementów infrastruktury rekreacyjno – biegowej jakie będą zlokalizowane w Świniarsku. Gmina Chełmiec w partnerstwie z Fundacją Sądecką pozyskała już środki w wysokości 0,5 mln zł., na budowę 1,5 km ścieżki rowerowo – biegowej po wałach. Przetarg na to zadanie planuje się ogłosić we wrześniu, a budowa rozpocznie się jeszcze w tym roku.

Kolejny etapem będzie połączenie tej ścieżki i Centrum Aktywnego Wypoczynku z trasą EuroVelo – czyli europejską siecią tras rowerowych. O środki na to zadanie gmina będzie się ubiegała po uzyskaniu dokumentacji technicznej.

źródło: UG Chełmiec

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a