Info z rejonu, Z ostatniej chwili

Droga w Piwnicznej gładka jak stół

Opublikowano: 1 lipca, 2018 o 8:22 am   /   przez   /   komentarze (0)

Blisko 1,4 kilometra nowej nawierzchni zostało położonej na ul. Szczawnickiej w Piwnicznej-Zdroju. To kolejna inwestycja władz Powiatu Nowosądeckiego wychodząca naprzeciw turystom i podnosząca bezpieczeństwo mieszkańców.

To inwestycja tym ważniejsza, że ulicą Szczawnicką można dotrzeć do jednej z największych atrakcji turystycznych gminy Piwniczna czyli szlaków prowadzących w głąb Beskidu Sądeckiego – mówi starosta nowosądecki Marek Pławiak. – Turyści idą tędy między innymi na Obidzę, Niemcową, czy w stronę Eliaszówki. Teraz mogą poruszać się bezpiecznie. Droga ma nową nawierzchnię, a pobocza zostały specjalnie utwardzone i wyrównane.

Koszt inwestycji to ponad 1,2 miliona złotych.

– Ulica Szczawnicka była w opłakanym stanie – dodaje wicestarosta Antoni Koszyk. – Podjęliśmy decyzję o jej remoncie i cieszymy się, że został zakończony przed wakacjami. Wczoraj, podczas sprawdzania jakości wykonania inwestycji, poboczami podróżowali już turyści udający się na szlaki Beskidu.

Oprócz nowego asfaltu i poboczy, wykonano także odwodnienie i przygotowano krawężniki pod budowę chodnika na całym odcinku drogi.

(olsz)/Starostwo Powiatowe

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"