Info z rejonu

Dyskusja o bezpieczeństwie dzieci i młodzieży

Opublikowano: 13 marca, 2023 o 9:52 am   /   przez   /   komentarze (0)

W Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu odbyło się posiedzenie Wspólnej Komisji Bezpieczeństwa i Porządku dla Miasta Nowego Sącza i Powiatu Nowosądeckiego.

Gości powitał Edward Ciągło – członek Zarządu Powiatu Nowosądeckiego, a komisję, w której uczestniczyła m.in. sekretarz Powiatu Justyna Tokarczyk, prowadził Ryszard Wąsowicz – kierownik Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Omówiono główne zadania i działania w zakresie zapobiegania przestępczości i zjawiskom patologicznym wśród dzieci i młodzieży na terenie placówek oświatowych, w drodze do i ze szkoły oraz w innych miejscach, także w czasie wolnym od nauki na terenie miasta Nowego Sącza oraz Powiatu Nowosądeckiego oraz podjęcie zadań wynikających z „Powiatowego Programu zapobiegania przestępczości oraz ochrony bezpieczeństwa obywateli i porządku publicznego na lata 2021 – 2024″.

Członkowie komisji dyskutowali także na temat poprawy bezpieczeństwa pożarowego i zarządzania kryzysowego na terenie miasta Nowego Sącz i Powiatu Nowosądeckiego; zakupu wyposażenia i szkolenia jednostek, które mają wpływ na bezpieczeństwo w walce z pożarami i miejscowymi zagrożeniami; prowadzenia działań edukacyjnych w zakresie informowania społeczeństwa o zagrożeniach związanych z niesprawną instalacją wentylacyjną i kominową (zatrucie tlenkiem węgla).

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a