Info z rejonu, Z ostatniej chwili

Elewacja Pałacu Młodzieży zyskuje nowy wygląd

Opublikowano: Wrzesień 11, 2017 o 7:38 am   /   przez   /   komentarze (0)

Dobiega końca pierwszy etap remontu elewacji nowosądeckiego Pałacu Młodzieży. Specjaliści wykonują prace wykończeniowe. Z zaawansowaniem robót zapoznał się wczoraj (7 września) zastępca prezydenta Nowego Sącza Jerzy Gwiżdż.

Remont elewacji z przodu budynku, od strony rynku, był konieczny nie tylko ze względów estetycznych, ale i bezpieczeństwa. Prace są na ukończeniu. Pałac Młodzieży pokrywany świeżą farbą w odcieniach bieli i szarości w oczach zyskuje estetyczny wygląd.
Po zakończeniu prac w I etapie remontu elewacji budowlańcy przystąpią do odnowienia ściany bocznej. To niejedyne prace remontowe, jakie zostaną wykonane. W kolejce czeka wnętrze Pałacu Młodzieży, czyli ta część, która jest na co dzień użytkowana. – Jak tylko zakończą się procedury przetargowe, ruszy III, końcowy etap remontu – zapewnia zastępca dyrektora placówki Antoni Reszkiewicz.
Znaczna część prac już została wykonana. Chodzi tu przede wszystkim o II piętro, czyli poddasze budynku. Wykonano ocieplenie, nowy dach i kotłownię. Placówka nie przerywa działalności na czas remontu elewacji; w Pałacu Młodzieży działa ponad 100 różnego rodzaju zespołów i kół zainteresowań, od baletu, przez zespoły ludowe po zajęcia informatyczne i modelarskie.

nowysacz.pl

 

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Nick

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a