Info z rejonu, Z ostatniej chwili

Galeria obrazów w sali obrad Starostwa Powiatowego

Opublikowano: 21 kwietnia, 2022 o 6:52 am   /   przez   /   komentarze (0)

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski spotkał się dzisiaj z Krzysztofem Rodakiem – autorem prac, które można obejrzeć w wyremontowanej i oddanej do użytku sali obrad Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu. Wystawa została wyeksponowana na jednej ze ścian sali obrad. Przedstawia zabytkowe obiekty sakralne znajdujące się na terenie Powiatu Nowosądeckiego.

Te prace powstały w ramach projektu mającego na celu rozwój świadomości kulturowej, historycznej i społecznej mieszkańców lokalnych społeczności Sądecczyzny oraz zaprezentowanie tego bogactwa szerszemu gronu odbiorców mówił Krzysztof Rodak. – Chcę za ich pomocą rozbudzić  zainteresowanie przeszłością wśród mieszkańców regionu, szczególnie dzieci i młodzieży oraz zachęcić do zapoznawania się z miejscową historią i tradycją.

W spotkaniu wziął udział starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, autor prac Krzysztof Rodak, sekretarz Powiatu Monika Dziedzina oraz Justyna Tokarczyk – dyrektor Biura Promocja i Współpracy z Organizacjami pozarządowymi Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu.

Warto wiedzieć:
Krzysztof Rodak to absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, architekt, projektant wnętrz, współlaureat konkursów architektonicznych krajowych i zagranicznych; jeden z architektów w zespole, który otrzymał pierwszą nagrodę w konkursie na zabudowę terenów wystawy światowej EXPO 95 w Wiedniu. Zajmuje się grafiką użytkową, malarstwem sztalugowym i ściennym. Od roku 1994 prowadzi własną firmę: „Pracownia Grafiki i Architektury Krzysztof Rodak”. Jest jednym z założycieli  Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich. W zaciszu pracowni próbuje utrwalać ulotność stanów ducha, uczuć, emocji, nie ograniczając się do jednej techniki czy wybranego stylu. W swojej twórczości posługuje się wieloma tradycyjnymi technikami graficznymi i malarskimi, między innymi jego ulubioną akwarelą. Maluje i rysuje zarówno abstrakcje jak i realistyczne krajobrazy, portrety i akty. Od 2014 roku współpracuje z konserwatorami zabytków tworząc lub odtwarzając dekoracje malarskie we wnętrzach historycznych budowli. Tworzy również własne kompozycje malarskie na ścianach współczesnych budynków prywatnych i publicznych. Uczestniczy w krajowych i międzynarodowych plenerach i warsztatach malarskich oraz wystawach indywidualnych i zbiorowych. Jego prace znajdują się w prywatnych kolekcjach w kraju i za granicą, m.in. w Korei, Niemczech, Szwajcarii i Monako.


Fot. Maria Olszowska

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a