Info z rejonu, Z ostatniej chwili

Grupa krynicka GOPR ratuje turystów od 65 lat

Opublikowano: 18 listopada, 2017 o 10:55 pm   /   przez   /   komentarze (2)

Dzisiaj w Krynicy-Zdroju odbył się jubileusz 65-lecia Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz Grupy Krynickiej GOPR. Z tej okazji starosta nowosądecki przyznał jednostce nagrodę finansową oraz Złote i Srebrne Jabłka Sądeckie.

Dziękuję za codzienną gotowość do niesienia pomocy, ofiarną służbę na rzecz bezpieczeństwa odpoczywających w regionie turystów oraz mieszkańców Sądecczyzny – mówił starosta Marek Pławiak. – Wasza praca jest trudna i niebezpieczna, wymaga wielkiej wiedzy i umiejętności. Nie zważając na to, codziennie ratujecie ludzkie życie i zdrowie. Bardzo za to dziękuję!

Starosta przyznał duże Złote Jabłko Sądeckie dla Grupy Krynickiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz nagrodę w wysokości 5 tysięcy złotych. Odebrał ją Michał Słaboń – szef Grupy Krynickiej GOPR. Starosta Marek Pławiak z członkiem Zarządu Powiatu Nowosądeckiego Marianem Rybą wręczyli też Złote Jabłka Sądeckie dla wyróżniających się ratowników. Otrzymali je: Robert Kogut, Grzegorz Sus, Janusz Rutka, Łukasz Smetana, Piotr Maślanka i Roman Hasior. Srebrne Jabłka Sądeckie otrzymali: Maciej Więcek, Marek Kotarba, Tomasz Kościsz i Antoni Piotrowski.

Starosta również został wyróżniony. Szef Krynickiej Grupy GOPR Michał Słaboń odznaczył go Odznaką Honorową za Zasługi dla Ratownictwa Górskiego. Uhonorowano też Ryszarda Wąsowicza – kierownika Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego, który na co dzień współpracuje ze służbami i inspekcjami. Otrzymał, podobnie jak starosta Marek Pławiak, medal Za Zasługi dla Grupy Krynickiej GOPR.

W dzisiejszym spotkaniu, które odbyło się w Pijalni w Krynicy-Zdroju wzięli udział goprowcy z całej Polski. Nie zabrakło przedstawiciela prezydenta RP Andrzeja Dudy i premier Beaty Szydło, wicewojewody Małopolskiego Józefa Gawrona, przedstawicieli Policji, Straży Pożarnej, WOPR, burmistrza Krynicy Dariusza Reśki oraz ratowników i przyjaciół GOPRu. Nie mogło tez zabraknąć Jana Łuszczewskiego – prezesa Zarządu Głównego GOPR i szefów wszystkich oddziałów tej formacji w Polsce.

Starostwo Powiatowe NS

Komentarze

Komentarze (2)

  • 20 listopada, 2017 o 1:17 pm Wpisdu

    Towarzyszu Starosto! Piękny gest z waszej strony! Jedna para butów dla tych niesamowitych ludzi to koszt ok 700zł czyli sypną towarzysz groszem aż na 7 par! W

  • 20 listopada, 2017 o 2:55 pm s

    I za pięc tysiecy piękne zdjęcia propagandowe towarzyszy ze starostwa a w budownictwie na Strzeleckiej bajzel i niekompetencja gozej jak za komuny niech towarzysz starosta pochwali sie wynikami swoich resortów ile czeba czekac na załatwienie sprawy to tu cichutko siedzi

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a