Info z rejonu, Z ostatniej chwili

Inwestycje w oświacie i zmiany składu rad społecznych szpitala i pogotowia

Opublikowano: 11 lutego, 2019 o 8:17 am   /   przez   /   komentarze (0)

Kontynuacja inwestycji oświatowych, poprawa infrastruktury drogowej i sprawozdanie z wykonania zadań powiatu w zakresie ochrony zabytków – to część tematów, z jakimi zapoznali się radni podczas sesji Rady Powiatu Nowosądeckiego.

Przed głosowaniem nad uchwałami radni wysłuchali sprawozdania z prac Zarządu w okresie międzysesyjnym, które przedstawił starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. Przypomniał on o powołaniu na stanowisko sekretarza Powiatu Moniki Dziedziny, która wcześniej kierowała Biurem Rady i Zarządu. Wspomniał o podpisaniu umowy z 56 szkółkami ginących zawodów. Na 142 godziny zajęć tygodniowo Zarząd Powiatu przeznaczył w tym roku ponad 205 tys. zł. Starosta poinformował także o ogłoszonych pod koniec stycznia konkursach dla organizacji pozarządowych.  Na ten cel zabezpieczono 284 tys. zł.

Zgodnie z harmonogramem kontynuowane są prace związane z rozbudową hali sportowej przy budynku Liceum Ogólnokształcącego w Starym Sączu – mówił starosta Marek Kwiatkowski. – Całkowita wartość tej inwestycji przekracza pięć milionów złotych. Termin zakończenia budowy zaplanowano na koniec września 2019 roku.

Starosta wspomniał m.in. o przetargu na wykonanie dokumentacji projektowo-budowlanej drogi powiatowej Wielogłowy-Ubiad i złożeniu wniosku o dofinansowanie przebudowy mostu w Moszczenicy Niżnej.

W oparciu o opracowaną w latach 2017-2018 dokumentację projektową PKP PLK S.A. przystąpiły do przebudowy wiaduktu w Ptaszkowej – dodał starosta Marek Kwiatkowski. – Inwestycja zostanie zrealizowana do końca października 2019 roku. Wartość robót to blisko siedem milionów złotych.

Podczas sesji radni wysłuchali sprawozdania z wykonania w 2018 r. zadań związanych z ochroną zabytków i podjęli uchwałę określającą plan pracy komisji Rady Powiatu Nowosądeckiego. Zdecydowali też o tym, którzy radni będą reprezentować Powiat w radzie społecznej szpitala w Krynicy-Zdroju oraz dokonali zmian w składzie osobowym rady społecznej Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego.

W sesji wzięli udział poseł Józef Leśniak i radna wojewódzka Marta Mordarska.

Fot. Paweł Szeliga/Starostwo Powiatowe

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a