Info z rejonu

Jak rozliczyć dotację i jak zdobyć pieniądze w konkursie ofert

Opublikowano: 11 lutego, 2020 o 7:59 am   /   przez   /   komentarze (0)

W Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu odbyło się szkolenie dla członków kół gospodyń wiejskich. Panie i panowie uczyli się m.in. w jaki sposób rozliczać dotacje i jakie są terminy rozliczeń z Urzędem Skarbowym. Członków KGW powitał starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.

Nasze Starostwo jest współorganizatorem tego spotkania – mówił starosta Marek Kwiatkowski. – Zawsze wspieramy i będziemy wspierać koła gospodyń wiejskich. Wiem, jak bardzo jesteście państwo zaangażowani w działalność na rzecz swoich Małych Ojczyzn. Kiedyś KGW nie miały możliwości zdobywania pieniędzy z dotacji czy w konkursach. Teraz jest to możliwe. Dzięki temu możecie się rozwijać i realizować wspaniałe projekty.

Podczas szkolenia pt. „Formalno-prawne aspekty działalności kół gospodyń wiejskich, zasady i terminy dotyczące rozliczenia z Urzędem Skarbowym”, Małgorzata Batkowska i Elżbieta Górka  z US mówiły o obowiązkach podatkowych KGW, terminach rozliczenia z Urzędem Skarbowym i podpisie elektronicznym. Ponadto Elżbieta Bobak z biura rachunkowego powiedziała, w jaki sposób księgować dokumenty, co dokumentuje wydatek i przedstawiła zasady sponsoringu. Justyna Tokarczyk – dyrektor Biura Promocji Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu omówiła możliwość pozyskania dotacji na realizację zadań publicznych w ramach realizowanych przez Powiat Nowosądecki  konkursów ofert. Roman Potoniec – kierownik ARiMR w Nowym Sączu i jednocześnie przewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego poinformował o projektach realizowanych przez tę instytucję.

Organizatorem spotkania było Biuro Powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Nowym Sączu i Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu.

SP NS

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a