Info z rejonu, Z ostatniej chwili

Kamionka: będzie most zastępczy?

Opublikowano: 18 lipca, 2020 o 9:20 am   /   przez   /   komentarze (0)

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski spotkał się z samorządowcami, aby porozmawiać o trudnej sytuacji związanej z zamknięciem mostu na Kamienicy. To przeprawa szczególnie ważna dla mieszkańców gminy Kamionka Wielka i Grybów. Most znajduje się na terenie Nowego Sącza. Został zamknięty dla ruchu po czerwcowych ulewach.

W spotkaniu wzięli udział: starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel, wójt gminy Grybów Jacek Migacz i wójt gminy Kamionka Wielka Andrzej Stanek.

Rozmawialiśmy o możliwościach budowy mostu zastępczego i ewentualnego dofinansowania tej inwestycji – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Koszt budowy takiej zastępczej przeprawy to około półtora miliona złotych. W poniedziałek wystąpimy razem do marszałka województwa o pomoc finansową. Most znajduje się na terenie Nowego Sącza i to prezydent jest władny podejmować wszystkie decyzje i to on przejmie na siebie główną odpowiedzialność finansową. Jeśli jednak będą już wszystkie uzgodnienia i dokumenty dotyczące budowy mostu zastępczego, postaramy się go wesprzeć jako samorząd powiatowy niewielkimi kwotami. Podobne deklaracje złożyli wójtowie gminy Gródek i Kamionka.

Fot. Maria Olszowska

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a