Info z rejonu

Kolejne 3 miliony na drogi!

Opublikowano: 26 kwietnia, 2018 o 7:49 am   /   przez   /   komentarze (0)

Jest kolejna świetna informacja dla mieszkańców Sądecczyzny! Władze Powiatu Nowosądeckiego pozyskały ponad 3 miliony złotych na odbudowę dróg. Tym razem pieniądze zostaną zainwestowane na drogach powiatowych przebiegających przez gminę Korzenna.

Nasze starania przynoszą dobre skutki! – mówi z radością starosta nowosądecki Marek Pławiak. – Rozmawiałem dzisiaj z wojewodą małopolskim Piotrem Ćwikiem, który poinformował mnie o przyznaniu promesy na dwie inwestycje. Z pieniędzy otrzymanych z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na usuwanie skutków powodzi zostanie wyremontowana droga powiatowa Korzenna – Jasienna – Przydonica oraz Korzenna – Janczowa – Miłkowa. Inwestycje mają być zakończone w tym roku.

W najbliższym czasie starosta odbierze z rąk wojewody małopolskiego Piotra Ćwika promesę potwierdzającą tę decyzję.

Dziękuję wojewodzie za pomoc i wsparcie. Pan wojewoda jest nam bardzo przychylny, dba o Sądecczyznę i jej mieszkańców – mówi starosta Marek Pławiak. – Remonty dróg znacznie usprawnią ruch i poprawią bezpieczeństwo pieszych i kierowców. Przypomnę, że w ostatnich dwóch tygodniach otrzymaliśmy w sumie ponad 10 milionów środków zewnętrznych na drogowe inwestycje.

Jeszcze w tym roku zostanie odbudowana droga w Suchej Strudze (gmina Rytro) i wyremontowana droga powiatowa we Florynce (gmina Grybów). Powiat otrzymał na te zadania dotację w wysokości blisko 4 milionów złotych.

Kolejna inwestycja to stabilizacja osuwiska na drodze powiatowej w Grybowie (ul. Węgierska) i w Łazach Brzyńskich (gmina Łącko). Promesa – 3,2 miliona złotych.

I dzisiejsza informacja o promesie na ponad 3,2 miliona złotych na odbudowę dwóch dróg powiatowych na terenie gminy Korzenna.

Starostwo Powiatowe NS

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a