Info z rejonu, Z ostatniej chwili

Kolejne miliony na odbudowę dróg na Sądecczyźnie!

Opublikowano: 2 maja, 2018 o 8:08 am   /   przez   /   komentarze (0)

Starosta nowosądecki Marek Pławiak odebrał z rąk wojewody małopolskiego Piotra Ćwika promesę o wartości ponad 3 milionów złotych na odbudowę dróg przebiegających przez gminę Korzenna.

Pieniądze pochodzą z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji i są przeznaczone na usuwanie skutków powodzi. Dzięki tym funduszom wyremontowana zostanie droga powiatowa Korzenna-Jasienna-Przydonica oraz Korzenna-Janczowa-Miłkowa. Inwestycje mają zostać zrealizowane w tym roku.

– Mamy gotową dokumentację, teraz trzeba ogłosić postępowania przetargowe – mówi starosta Marek Pławiak. – Pieniądze musimy spożytkować w tym roku i tak też się stanie.

Starosta spotkał się z wojewodą Piotrem Ćwikiem, by mu podziękować za przychylność i wsparcie inwestycji drogowych na Sądecczyźnie.

– Czujemy to wsparcie i ma ono bardzo wymierny charakter – podkreśla Marek Pławiak. – Remonty dróg znacznie usprawnią ruch i poprawią bezpieczeństwo pieszych i kierowców. Przypomnę, że w ostatnich tygodniach otrzymaliśmy w sumie ponad 10 milionów złotych środków zewnętrznych na drogowe inwestycje.

Jeszcze w tym roku zostanie odbudowana droga w Suchej Strudze (gmina Rytro) i wyremontowana droga powiatowa we Florynce (gmina Grybów). Powiat otrzymał na te zadania dotację w wysokości blisko 4 milionów złotych.

Kolejna inwestycja to stabilizacja osuwiska na drodze powiatowej w Grybowie (ul. Węgierska) i w Łazach Brzyńskich (gmina Łącko). W tym przypadku promesa ma wartość 3,2 miliona złotych.

Dodajmy, że wojewoda wręczył dziś w Nowym Sączu promesy o łącznej wartości ponad 13 mln zł. Prócz powiatu nowosądeckiego pieniądze trafią do powiatu nowotarskiego oraz gmin Dobra, Jodłownik, Łącko i Poronin. Gośćmi spotkania byli posłowie Anna Paluch i Jan Duda, którzy wspierali samorządy w staraniach o środki na inwestycje drogowe.

Fot. Paweł Szeliga/STarostwo Powiatowe NS

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"