Info z rejonu, Z ostatniej chwili

Kolejny rok współpracy Powiatu z Uniwersytetem Trzeciego Wieku

Opublikowano: 12 stycznia, 2018 o 7:25 am   /   przez   /   komentarze (0)

Starosta nowosądecki Marek Pławiak i prezes Stowarzyszenia Sądecki Uniwersytet Trzeciego Wieku Wiesława Borczyk podpisali dziś porozumienie o współpracy w 2018 roku.

Tak jak w latach poprzednich, Powiat zapewni SUTW pomieszczenia. Udzieli też merytorycznego wsparcia przy pozyskiwaniu środków zewnętrznych na działalność. Uniwersytet pomoże przy opracowaniu Sądeckiej Polityki Senioralnej. W jego siedzibie przy ul Jagiellońskiej 18, w każdy piątek od godz. 9 do 10 udzielane będą porady prawne dla organizacji pozarządowych.

– Powiat od lat wspiera działalność Sądeckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, doceniając wagę tego, jak wiele dobrego jego działalność przynosi seniorom – podkreślił starosta Marek Pławiak. – Dzięki uniwersytetowi są stale aktywni, ciekawi świata i nowinek technologicznych. Poszerzają swoje horyzonty.

Sądecki Uniwersytet Trzeciego Wieku od 2004 r. prowadzi działalność edukacyjną, aktywizującą i integrującą seniorów. W obecnym roku akademickim w zajęciach bierze udział blisko 400 słuchaczy.

– Polska należy do najszybciej starzejących się społeczeństw w Europie – przypomina Wiesława Borczyk. – W naszym kraju mieszka już ponad dziewięć milionów ludzi po 60. roku życia. To aż 23 procent populacji. Ta statystyka pokazuje jak ważna jest aktywizacja seniorów.

W tym roku Starostwo Powiatowe chce wydać przewodnik turystyczny „Sądecczyzna dla Seniora”. Dwadzieścia przykładowych tras, zawierających cenne wskazówki dla osób w wieku 60+, opracują sami seniorzy.

Fot. Paweł Szeliga/Starostwo Powiatowe Nowy Sącz

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a