Info z rejonu, Z ostatniej chwili

Koronawirus odpowiedzialny za opóźnienia przy wydawaniu Karty Nowosądeczanina

Opublikowano: Luty 13, 2020 o 7:50 am   /   przez   /   komentarze (0)

25 tysiące sądeczan złożyło wniosek o wydanie Karty Nowosądeczanina, ale tylko niespełna 5 tysięcy osób otrzymało kartę uprawniającą do szeregu zniżek. Przyczyną okazuje się być brak czipów, które produkowane są tylko i wyłącznie w Chinach – mówi Artur Bochenek, zastępca prezydenta Nowego Sącza.

Z powodu koronawirusa, który był w Chinach, większość fabryk została po prostu zamknięta na 2 czy 3 tygodnie. Są dwaj główni dostawcy tego typu kart – firma hiszpańska i firma kanadyjska. Obie zamawiają w Chinach, bo tylko tam są produkowane te czipy. Ale wiem, że do końca lutego problem ma być rozwiązany – wyjaśnia Bochenek.

Jeszcze nie dostali kart, a już otrzymają zastępcze.

Na spotkaniu informacyjnym, na które nie zostały zaproszone media, zespół zajmujący się pracą przy karcie wyjaśnił co zamierza zrobić z problemem.

– W  związku z opóźnieniami w dostawie kart z Chin, na wyraźne polecenie prezydenta Ludomira Handzla opracowaliśmy rozwiązanie tymczasowe. Od dnia 24 lutego będą wydawane karty zastępcze. Będą one uprawniały do bezpłatnej komunikacji miejskiej, 90 minut darmowego parkowania, a także zniżek na basen miejski. Karty zastępcze nie będą jednak honorowały zniżek u partnerów programu. Operator, czyli Spółka MPK poinformuje państwa o terminie i miejscu odebrania tymczasowej karty – mówiła wiceprzewodnicząca zespołu ds. Projektu Karty Nowosądeczanina Anna Bednarczyk-Maśko. 

Nie wiadomo ile będzie kosztować emisja takich zastępczych kart, ani kiedy będą one zastąpione prawdziwymi.Karta Nowosądeczanina to sztandarowa obietnica prezydenta Ludomira Handzla. O jej wydanie mogą się starać osoby zameldowane oraz odprowadzające podatek w Nowym Sączu. Dzięki temu posiadacze karty mogą korzystać m.in. z darmowej komunikacji miejskiej czy bezpłatnego 90-minutowego parkingu w mieście raz w ciągu doby.  Program od początku napotyka szereg problemów związanych nie tylko z wydaniem dokumentu lecz również m.in. z brakiem możliwości skorzystania z bezpłatnego parkingu.

fot. UM NS

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a