Info z rejonu

Krynica-Zdrój na trasie Wielkiej Wyprawy Maluchów

Opublikowano: 6 lipca, 2024 o 10:32 am   /   przez   /   komentarze (0)

Wielka Wyprawa Maluchów to wyjątkowa akcja społeczna w formie podróży charytatywnej Fiatami 126p z Warszawy aż do Monte Cassino. Celem przedsięwzięcia, w które zaangażowane są legendy polskiej motoryzacji, jest zwrócenie uwagi na temat bezpieczeństwa na drodze, a także wsparcie dzieci, które w wyniku wypadków potrzebują pomocy oraz opieki. Jednym ze specjalnych przystanków na drodze Wyprawy będzie Krynica-Zdrój oraz Hotel Czarny Potok Resort Spa & Conference, w którym odbędzie się spotkanie z ambasadorami tego projektu.

Wielka Wyprawa Maluchów to projekt powołany do życia w 2023 roku przez gigantów polskiej motoryzacji: Sobiesława Zasadę, Rafała Sonika oraz Kajetana Kajetanowicza. W pierwszej edycji tego wydarzenia, trasę z Bielska Białej do Monte Carlo i z powrotem do Polski pokonało 35 Maluchów prowadzonych przez takie sławy, jak Longin Bielak, Bartosz Ostałowski czy influencer Remigiusz „Rezi” Wierzgoń. Wyprawie towarzyszyły zbiórki oraz licytacje charytatywne w wyniku których pozyskano, we współpracy z partnerującymi akcji fundacjami, ponad 2 miliony złotych na rzecz dzieci poszkodowanych w wypadkach.

Tegoroczna edycja zapowiada się jeszcze bardziej imponująco. Weźmie w niej udział aż 80 Maluchów, które 5 lipca wyruszą z Warszawy do Monte Cassino, gdzie wyprodukowano pierwszy model Fiata 126p. Podniesiona jest także poprzeczka dotycząca finansowego celu zbiórki – w tym roku organizatorzy mają ambicję zebrania na rzecz dzieci aż miliona euro. Idea akcji pozostaje jednak bez zmian. Wielka Wyprawa Maluchów dla Dzieci ma zwrócić uwagę na problem bezpieczeństwa na drodze, uczyć młodych ludzi świadomego uczestnictwa w ruchu drogowym, a także pomagać dzieciom, które w wyniku wypadków potrzebują opieki zarówno pod kątem rehabilitacji, jak również terapii i wsparcia psychologicznego.

Spotkanie z ambasadorami Wyprawy w Krynicy-Zdroju

Jednym ze specjalnych przystanków na trasie Wyprawy jest Hotel Czarny Potok Resort Spa & Conference, który jest jednocześnie partnerem wspierającym całe przedsięwzięcie. Już 7 lipca, w Czarnym Potoku, tylko dla gości hotelowych, odbędzie się specjalne spotkanie z ambasadorami Wyprawy, wśród których są w tym roku ponownie same motoryzacyjne sławy, m.in. Sobiesław Zasada, Rafał Sonik, Maciej Wisławski, Bartosz Ostałowski, Kajetan Kajetanowicz czy Remigiusz „Rezi” Wierzgoń.

Nasi goście hotelowi będą mogli wziąć udział w wyjątkowym spotkaniu z ambasadorami Wielkiej Wyprawy Maluchów. Do tego czeka na nich niezwykła okazja obejrzenia na żywo 80 kultowych Maluchów – mówi Artur Kopacz, dyrektor marketingu Hotelu Czarny Potok Resort SPA & Conference**** w Krynicy Zdroju. – Liczymy też na to, że zorganizowane w naszym hotelu spotkanie pozwoli na szerzenie idei Wyprawy wśród jeszcze większej liczby osób i przełoży się na to realizację zaszczytnego celu tego przedsięwzięcia – dodaje Artur Kopacz.

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"