Info z rejonu

Łącko zmienia zasady parkowania. Stanął nawet parkometr

Opublikowano: 16 stycznia, 2023 o 7:57 am   /   przez   /   komentarze (0)

Gmina Łącko od pewnego czasu prowadzi działania zmierzające do uporządkowania kwestii długotrwałego parkowania w obrębie ścisłego centrum Łącka. –Zdajemy sobie sprawę, że z racji wielorakich funkcji, jakie pełni Łącko, które stało lokalnym „mini centrum” coraz większym problemem były pojazdy pozostawiane w ww. rejonie na cały dzień, a zdarzało się, że i na dłużej. Aspekt ten podnosili coraz częściej nasi mieszkańcy -czytamy na oficjalnej stronie Urzędu Gminy.

Pierwszym krokiem jaki został wykonany kilka tygodni temu było wprowadzenie w obrębie rynku oraz ul. Nadbrzeżnej na odcinku od skrzyżowania z drogą wojewódzką do rejonu pomnika Marszałka Piłsudskiego oznakowania informującego o strefie ograniczonego czasu postoju.

Kolejnym krokiem było podjęcie przez Radę Gminy uchwały o wyznaczeniu strefy ograniczonego parkowania i montaż parkometru. Od 3 stycznia 2023 r. wprowadzony został obowiązek pobierania bezpłatnego biletu parkingowego i umieszczenie go za przednią szybą samochodu oraz stosowanie się do regulaminu parkingu.

Celem zasadniczym tych działań jest wymuszenie rotacji pojazdów parkujących w ścisłym centrum Łącka, tak aby umożliwić znalezienie miejsca postojowego osobom załatwiającym niezbędne sprawy w instytucjach np. urząd gminy, ośrodek zdrowia, bank itp. czy robiącym zakupy w okolicznych sklepach. Zasady te dotyczą również osób prowadzących działalność. Obsługą strefy parkowania zajmują się pracownicy ZGK w Łącku, którzy w pierwszym okresie upominają osoby niestosujące się do zapisów regulaminu parkingu, a po kilku dniach zaczną stosować zapisy regulaminu w przypadkach łamania jego zasad.

Prosimy o zrozumienie w tej kwestii i mamy nadzieję, że wypracowane rozwiązanie będzie dobrze służyć zarówno osobom korzystającym z parkingu jak i prowadzącym działalność -dodają urzędnicy.

Regulamin parkingu na Rynku w Łącku znajduje się w odnośniku poniżej.

REGULAMIN PARKINGU – POBIERZ

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"