Info z rejonu, Z ostatniej chwili

LATO 2020: odkryj Sądeckie!

Opublikowano: 22 lipca, 2020 o 8:12 am   /   przez   /   komentarze (0)

Podczas programu „LATO 2020″  starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski zachęcał do odwiedzenia Sądecczyzny. Rozmowa prowadzona przez redaktora Wojciecha Molendowicza odbywała się na terenie starosądeckiego Bobrowiska. W plenerowym studio nie zabrakło także burmistrza Miasta i Gminy Stary Sącz Jacka Lelka.

Sądecczyzna czeka ze swoją gościnnością, hotelami i pensjonatami na każdą kieszeń, z pysznymi potrawami regionalnymi i bogactwem kultury – mówił starosta Marek Kwiatkowski. – Nie ma u nas tylko morza. Ale są góry, Jezioro Rożnowskie, setki kilometrów ścieżek pieszych i rowerowych, ogrody zmysłów, parki linowe i wieże widokowe, z których można podziwiać Beskid Sądecki. Zdecydowanie każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Powiat Nowosądecki przeprowadził w Polsce w ostatnich tygodniach w Polsce kampanię #OdkrywajSądeckie. Wszystko po to, aby przyjeżdżało tutaj coraz więcej osób. Po okresie epidemii i niemożności podróżowania, Ziemia Sądecka otworzyła się dla turystów.

Ta kampania jest wsparciem dla hoteli, pensjonatów, osób prowadzących kwatery agroturystyczne, a także dla branży gastronomicznej i osób oferujących różne atrakcje – dodaje starosta Marek Kwiatkowski. – Chcemy przypomnieć Polakom, że nasz region jest bardzo atrakcyjny, przyjazny i smaczny, bogaty w wody mineralne, miody, zachwycający przyrodniczo i historycznie. „Sądeckie” jest dla wszystkich – lubiących przyrodę, dla rodzin z dziećmi, osób starszych, sportowców, smakoszy regionalnej kuchni, bogatej kultury i różnorodnej historii. To miejsce, które zachwyca. Kto raz tutaj przyjechał, ten zawsze wraca. Zapraszamy!

Fot. Maria Olszowska

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a