Info z rejonu

Łososina Dolna: sezon lotniczy otwarty

Opublikowano: 7 maja, 2018 o 8:00 am   /   przez   /   komentarze (0)

Pogoda dopisała i sporo osób przybyło na lotnisko w Łososinie Dolnej, gdzie obchodzono XXV Święto Kwitnących Sadów połączone z otwarciem sezonu lotniczego. W tym roku świętowano także 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Święto Kwitnących Sadów w Łososinie Dolnej to jedna z piękniejszych imprez na Sądecczyźnie – mówił starosta nowosądecki Marek Pławiak. – Co roku przyciąga tłumy mieszkańców i turystów, którzy mogą wspólnie spędzić czas. Dzisiaj ten piknik jest jednak szczególny – jego organizatorzy nie zapomnieli o rocznicy 100-lecia odzyskania niepodległości, która przypada właśnie w tym roku. Cieszę się, że w gminie Łososina Dolna pamięta się o ważnych datach naszej historii.

Podczas pikniku, Powiat Nowosądecki reprezentował starosta Marek Pławiak, a Radę Powiatu – jej przewodniczący Zygmunt Paruch. Obecny był również członek Zarządu PN Franciszek Kantor i radny Roman Potoniec. Nie zabrakło posłów: Wiesława Janczyka i Józefa Leśniaka oraz radnego wojewódzkiego Stanisława Pasonia.

Imprezę oficjalnie otworzył wójt gminy Łososina Dolna Stanisław Golonka, a sezon lotniczy – prezes Aeroklubu Podhalańskiego Bogdan Stachura.

Goście lotniczego pikniku mogli podziwiać podniebne ewolucje, ale też zobaczyć Sądecczyznę z lotu ptaka. Nie zabrakło regionalnego jedzenia, atrakcji dla najmłodszych i gwiazdy wieczoru – zespołu Zakopower.

Fot. Maria Olszowska/Starostwo Powiatowe NS

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a