Info z rejonu

MADA z wizytą u Starosty

Opublikowano: 30 marca, 2015 o 1:04 pm   /   przez   /   komentarze (0)

Dzisiaj do starosty nowosądeckiego Marka Pławiaka zawitały dzieci z Warsztatów Terapii Zajęciowej MADA.

Zwycięskie Allleluja niech rozbrzmiewa i napełnia radością i miłością w Chrystusie Zmartwychwstałym – wyrecytowała Marysia.

Starosta obdarował najmłodszych drobnymi upominkami. Dzieci chętnie skorzystały z zaproszenia, aby zrobić sobie zdjęcie za biurkiem starosty i zasiadły na jego fotelu.

Warsztat Terapii Zajęciowej działa od grudnia 2006 r. przy Fundacji Pomocy Osobom z Autyzmem „Mada”. Jej założycielem i fundatorem jest Pan Ryszard Fryc. Jego żona – Pani Bożena Fryc jako Prezes Zarządu Fundacji od samego początku kieruje pracami i działalnością Fundacji.

Głównym celem statutowym Fundacji Pomocy Osobom z Autyzmem „MADA” jest zajmowanie się problematyką autyzmu i bezinteresowne niesienie pomocy osobom z autyzmem oraz ich rodzinom.

Uczestnicy Warsztatu są objęci siedmiogodzinną opieką w zakresie rehabilitacji społecznej i zawodowej. Uczestnicy WTZ podzieleni są na 5-osobowe grupy terapeutyczne, które odbywają zajęcia w pracowni plastycznej, technicznej, gospodarstwa domowego, komputerowej, krawieckiej i ogrodniczej.

W Warsztatach Terapii Zajęciowej prowadzona jest rehabilitacja ruchowa, zajęcia z hydroterapii, dogoterapii oraz zajęcia na ściance wspinaczkowej.

 

źródło: Starostwo Powiatowe Nowy Sącz/mada.org.pl

 

 

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a