Info z rejonu

Marcinkowice: jest sześć oświetlonych przejść dla pieszych!

Opublikowano: Sierpień 1, 2020 o 10:54 am   /   przez   /   komentarze (0)

Właśnie zakończyła się przebudowa ponad 5-kilometrowego odcinka drogi w Marcinkowicach. Ale to nie wszystko. Mieszkańcy mogą też już korzystać z sześciu przejść dla pieszych, które w nocy są specjalnie oświetlone. To sprawia, że kierowcy mogą dostrzec pieszego z dużej odległości.

Na modernizację drogi Powiat uzyskał dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Kolejne wnioski, właśnie na stworzenie bezpiecznych przejść dla pieszych, zostały wysłane do marszałka województwa.

– Mamy nadzieję, że otrzymamy wsparcie, a wszystkie newralgiczne miejsca na tej trasie, które są najbardziej uczęszczane przez mieszkańców zostaną w odpowiedni sposób zabezpieczone i doświetlone – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.

Podczas remontu drogi, powstał również chodnik. Wybudowano go we współpracy z wójtem gminy Chełmiec. Bezpiecznie można już po nim przejść od szkoły do ul. Jagodowej. Zostały też połączone odcinki chodnika w samych Marcinkowicach – brakowało tam 80 metrów.

– W trakcie prac została przełożona linia energetyczna, wykonaliśmy również odwodnienie i poprawiliśmy skrzyżowanie prowadzące do cmentarza – mówi Adam Czerwiński, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Sączu.

Te prace to pierwszy etap. Na kolejny zostanie niebawem podpisana umowa z wykonawcą. Po zakończeniu całej inwestycji, droga od Chełmca do granicy z powiatem limanowskim zyska nową nawierzchnię. Dla kierowców jazda będzie zdecydowanie bardziej komfortowa, a dla pieszych pojawią się bezpieczne przejścia i chodniki.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a