Info z rejonu, Z ostatniej chwili

Miasto interweniuje w RZGW ws. brzegów rzeki Kamienica

Opublikowano: Sierpień 12, 2017 o 8:18 am   /   przez   /   komentarze (1)

W oficjalnym piśmie skierowanym do Stanisława Lisaka, kierownika Zarządu Zlewni Dolnego Dunajca z siedzibą w Nowym Sączu, zastępca prezydenta Jerzy Gwiżdż zwrócił się o podjęcie jak najszybszych działań, mających na celu oczyszczenie brzegów rzeki Kamienica. Zgłoszony przez mieszkańców problem dotyczy zbyt dużego zakrzaczenia i zadrzewienia koryta rzeki, co może powodować zagrożenie powodziowe w czasie fali wezbraniowej. 

W piśmie do kierownika Zarządu Zlewni Dolnego Dunajca czytamy między innymi: „Zwracam się z prośbą o podjęcie niezwłocznych działań (zgodnie z Państwa merytorycznym zakresem odpowiedzialności), mających na celu usunięcie istniejących nieprawidłowości, które mogą spowodować zagrożenie powodziowe na różnych odcinkach rzeki Kamienica w mieście Nowym Sączu”. 

Wiceprezydent Jerzy Gwiżdż w dalszej części pisma podkreśla wagę problemu i zwraca się o informację, kiedy niezbędne działania zostaną podjęte przez służby RZGW: „Ze względu na ważność omawianego zagadnienia i interes społeczny, proszę o poinformowanie mnie o możliwości i czasookresie wykonania prac, likwidujących to lokalne zagrożenie powodziowe na terenie miasta Nowego Sącza”.

nowysacz.pl

fot.poglądowe

Komentarze (1)

Napisz komentarz

Komentarz
Nick

  • Sierpień 12, 2017 o 6:25 pm Janek Gomółka

    Nie ma się gdzie kąpać! Posprzątać te krzaczory!

    Odpowiedź

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a